Companie
Detalii identificare
Nume firmăMILAPAR T.C. SRL
Cod unic de înregistrare RO 7182082 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1995000245357
EUIDROONRC.J1995000245357
Data înființării10.04.1995 - 31 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4774
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor medicale si ortopedice, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Constantin Dobrogeanu Gherea nr. 2/A, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
807.962
Profit (Lei)
117.086
Număr angajați
4
Vechime
31 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 807.962 | 117.086 | 9.757 | 91.971 | 95.265 | 266.519 | 269.813 | 4 |
| 2024 | 726.337 | 55.805 | 4.650 | 75.234 | 103.265 | 180.501 | 208.532 | 4 |
| 2023 | 634.210 | 39.755 | 3.313 | 31.389 | 80.426 | 143.445 | 192.482 | 4 |
| 2022 | 647.994 | 17.592 | 1.466 | 26.853 | 85.092 | 113.175 | 171.414 | 4 |
| 2021 | 594.546 | 7.469 | 622 | 37.651 | 113.282 | 78.192 | 153.823 | 4 |
| 2020 | 585.351 | 0 | 0 | 54.770 | 161.578 | 47.837 | 154.645 | 4 |
| 2019 | 785.983 | 68.974 | 5.748 | 70.577 | 216.814 | 83.745 | 229.982 | 5 |
| 2018 | 816.707 | 172.682 | 14.390 | 17.936 | 111.312 | 240.314 | 333.690 | 6 |
| 2017 | 754.746 | 148.628 | 12.386 | 13.876 | 134.513 | 188.949 | 309.586 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.4%
Lichiditate curentă
2.9
Viteza rotație active
2.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.4%
Profit net per salariat
29.272 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.49% | 7.68% | 6.27% | 2.71% | 1.26% | 0% | 8.78% | 21.14% | 19.69% |
| Marjă profit brut | 17.08% | 10.26% | 7.09% | 3.53% | 2.14% | 0% | 9.78% | 22.18% | 20.85% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.4% | 26.76% | 20.65% | 10.26% | 4.86% | 0% | 29.99% | 51.75% | 48.01% |
| Profit net per salariat | 29.272 Lei | 13.951 Lei | 9.939 Lei | 4.398 Lei | 1.867 Lei | 0 Lei | 13.795 Lei | 28.780 Lei | 21.233 Lei |
Viteza rotație active
2.23
Viteza rotație stocuri
137.64
Durata medie încasare creanțe
64.2 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.23 | 2.56 | 2.83 | 3.27 | 3.11 | 2.8 | 2.62 | 2.32 | 2.33 |
| Viteza rotație stocuri | 137.64 | 36.55 | 53.48 | 37.93 | 38.99 | 24.19 | 24.38 | 16.71 | 24.13 |
| Durata medie încasare creanțe | 64.2 zile | 23.36 zile | 5.1 zile | 3.46 zile | 2.45 zile | 0.78 zile | 4.13 zile | 0.33 zile | 1.37 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 201.991 Lei | 181.584 Lei | 158.553 Lei | 161.999 Lei | 148.637 Lei | 146.338 Lei | 157.197 Lei | 136.118 Lei | 107.821 Lei |
Lichiditate curentă
2.9
Lichiditate imediată
2.83
Pondere active imobilizate
26.33%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.9 | 2.4 | 4.57 | 4.21 | 2.08 | 0.87 | 1.19 | 13.4 | 13.62 |
| Lichiditate imediată | 2.83 | 2.14 | 4.19 | 3.58 | 1.67 | 0.43 | 0.73 | 10.67 | 11.36 |
| Pondere active imobilizate | 26.33% | 36.39% | 35.93% | 42.92% | 59.16% | 77.16% | 72.14% | 31.66% | 41.59% |
| Pondere active circulante | 73.67% | 63.61% | 64.07% | 57.08% | 40.84% | 22.84% | 27.86% | 68.34% | 58.41% |
©Firme.ro