Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGROSERVICE LUGOJ SA
Cod unic de înregistrare7323211 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1995000478355
EUIDROONRC.J1995000478355
Data înființării19.05.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
Adresastr. Zorilor nr. 16A, Lugoj, Timiş
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
223.806
Profit (Lei)
11.632
Număr angajați
3
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 223.806 | 11.632 | 969 | 268.605 | 52.062 | 14.655 | -201.888 | 3 |
| 2023 | 184.771 | 44.701 | 3.725 | 272.908 | 51.579 | 7.809 | -213.520 | 2 |
| 2022 | 186.451 | 1.621 | 135 | 319.019 | 49.761 | 11.037 | -258.221 | 3 |
| 2021 | 175.853 | 0 | 0 | 319.580 | 51.482 | 8.257 | -259.841 | 4 |
| 2020 | 259.593 | 10.507 | 876 | 294.279 | 55.656 | 21.100 | -217.523 | 3 |
| 2019 | 219.251 | 61.326 | 5.111 | 287.978 | 44.318 | 15.630 | -228.030 | 3 |
| 2018 | 133.842 | 0 | 0 | 336.867 | 38.615 | 14.770 | -283.482 | 4 |
| 2017 | 188.959 | 0 | 0 | 316.215 | 38.984 | 13.878 | -263.353 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.76%
Lichiditate curentă
0.05
Viteza rotație active
3.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.76%
Profit net per salariat
3.877 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.2% | 24.19% | 0.87% | 0% | 4.05% | 27.97% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 6.22% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -5.76% | -20.94% | -0.63% | 0% | -4.83% | -26.89% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 3.877 Lei | 22.351 Lei | 540 Lei | 0 Lei | 3.502 Lei | 20.442 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.35
Viteza rotație stocuri
61.43
Durata medie încasare creanțe
3.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.35 | 3.11 | 3.07 | 2.94 | 3.38 | 3.66 | 2.51 | 3.57 |
| Viteza rotație stocuri | 61.43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.4 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 74.602 Lei | 92.386 Lei | 62.150 Lei | 43.963 Lei | 86.531 Lei | 73.084 Lei | 33.461 Lei | 31.493 Lei |
Lichiditate curentă
0.05
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
78.03%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.05 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.07 | 0.05 | 0.04 | 0.04 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.07 | 0.05 | 0.04 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 78.03% | 86.85% | 81.85% | 86.18% | 72.51% | 73.93% | 72.33% | 73.75% |
| Pondere active circulante | 21.97% | 13.15% | 18.15% | 13.82% | 27.49% | 26.07% | 27.67% | 26.25% |
©Firme.ro