Companie
Detalii identificare
Nume firmăFORTUNATO SRL
Cod unic de înregistrare7366069 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/310/1995
EUIDROONRC.J19/310/1995
Data înființării31.05.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5630
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă . Această clasă include:
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateBaruri si alte activitati de servire a bauturilor
Informații de contact
AdresaAleea Fortuna Park nr. 1, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
149.697
Profit (Lei)
-25.603
Număr angajați
1
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 149.697 | -25.603 | -2.134 | 21.106 | 12.370 | 96.010 | 87.274 | 1 |
| 2023 | 287.898 | 78.723 | 6.560 | 24.034 | 10.414 | 168.888 | 155.268 | 2 |
| 2022 | 290.686 | 97.550 | 8.129 | 16.379 | 9.635 | 215.502 | 208.758 | 2 |
| 2021 | 287.102 | 68.518 | 5.710 | 15.633 | 9.311 | 155.855 | 149.533 | 1 |
| 2020 | 267.374 | 53.916 | 4.493 | 7.902 | 9.311 | 174.343 | 175.752 | 1 |
| 2019 | 296.890 | 48.367 | 4.031 | 11.374 | 11.311 | 121.899 | 121.836 | 3 |
| 2018 | 298.436 | 33.423 | 2.785 | 17.622 | 11.311 | 79.779 | 73.468 | 2 |
| 2017 | 215.049 | 133.823 | 11.152 | 35.040 | 17.413 | 191.493 | 173.866 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-29.34%
Lichiditate curentă
4.55
Viteza rotație active
1.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-29.34%
Profit net per salariat
-25.603 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.1% | 27.34% | 33.56% | 23.87% | 20.17% | 16.29% | 11.2% | 62.23% |
| Marjă profit brut | 0% | 28.15% | 34.54% | 24.85% | 21.09% | 17.31% | 12.46% | 63.87% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -29.34% | 50.7% | 46.73% | 45.82% | 30.68% | 39.7% | 45.49% | 76.97% |
| Profit net per salariat | -25.603 Lei | 39.362 Lei | 48.775 Lei | 68.518 Lei | 53.916 Lei | 16.122 Lei | 16.712 Lei | 133.823 Lei |
Viteza rotație active
1.38
Viteza rotație stocuri
3.46
Durata medie încasare creanțe
45.37 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.38 | 1.61 | 1.29 | 1.74 | 1.46 | 2.23 | 3.28 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 3.46 | 6.02 | 7.32 | 7.55 | 5.57 | 6.42 | 10.99 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 45.37 zile | 78.52 zile | 178.32 zile | 43.44 zile | 32.06 zile | 8.1 zile | 0 zile | 72.49 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 149.697 Lei | 143.949 Lei | 145.343 Lei | 287.102 Lei | 267.374 Lei | 98.963 Lei | 149.218 Lei | 215.049 Lei |
Lichiditate curentă
4.55
Lichiditate imediată
2.5
Pondere active imobilizate
11.41%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.55 | 7.03 | 13.16 | 9.97 | 22.06 | 10.72 | 4.53 | 5.46 |
| Lichiditate imediată | 2.5 | 5.04 | 10.73 | 7.54 | 15.99 | 6.65 | 2.99 | 5.46 |
| Pondere active imobilizate | 11.41% | 5.81% | 4.28% | 5.64% | 5.07% | 8.49% | 12.42% | 8.34% |
| Pondere active circulante | 88.59% | 94.19% | 95.72% | 94.36% | 94.93% | 91.51% | 87.58% | 91.66% |
©Firme.ro