Companie
Detalii identificare
Nume firmăFARMALIV SRL
Cod unic de înregistrare RO 7375644 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/247/1995
EUIDROONRC.J21/247/1995
Data înființării02.06.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaMatei Basarab nr. 44A, Slobozia, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.870.054
Profit (Lei)
33.674
Număr angajați
6
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.870.054 | 33.674 | 2.806 | 1.580.972 | 829.878 | 1.511.394 | 760.300 | 6 |
| 2023 | 2.644.489 | 43.087 | 3.591 | 1.237.957 | 784.320 | 1.391.863 | 938.226 | 6 |
| 2022 | 2.668.959 | 51.865 | 4.322 | 1.314.164 | 712.640 | 1.576.698 | 975.174 | 6 |
| 2021 | 2.615.148 | 83.201 | 6.933 | 1.804.199 | 1.602.954 | 1.409.553 | 1.208.308 | 7 |
| 2020 | 2.711.442 | 50.961 | 4.247 | 1.700.558 | 1.710.604 | 1.142.027 | 1.243.188 | 7 |
| 2019 | 2.617.741 | 28.066 | 2.339 | 1.358.112 | 1.533.621 | 900.604 | 1.192.228 | 8 |
| 2018 | 1.976.722 | 48.595 | 4.050 | 1.465.120 | 1.578.508 | 938.958 | 1.164.161 | 10 |
| 2017 | 1.791.759 | 46.587 | 3.882 | 1.198.923 | 1.530.275 | 682.500 | 1.115.566 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.43%
Lichiditate curentă
0.96
Viteza rotație active
1.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.43%
Profit net per salariat
5.612 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.17% | 1.63% | 1.94% | 3.18% | 1.88% | 1.07% | 2.46% | 2.6% |
| Marjă profit brut | 1.86% | 2.28% | 2.71% | 4.09% | 2.6% | 1.46% | 3.24% | 3.18% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.43% | 4.59% | 5.32% | 6.89% | 4.1% | 2.35% | 4.17% | 4.18% |
| Profit net per salariat | 5.612 Lei | 7.181 Lei | 8.644 Lei | 11.886 Lei | 7.280 Lei | 3.508 Lei | 4.860 Lei | 6.655 Lei |
Viteza rotație active
1.23
Viteza rotație stocuri
3.99
Durata medie încasare creanțe
65.22 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.23 | 1.22 | 1.17 | 0.87 | 0.95 | 1.08 | 0.79 | 0.81 |
| Viteza rotație stocuri | 3.99 | 4.09 | 4.02 | 4.3 | 6.71 | 5.47 | 4.6 | 5.2 |
| Durata medie încasare creanțe | 65.22 zile | 67.28 zile | 112.38 zile | 104.8 zile | 94.77 zile | 47.44 zile | 92.25 zile | 66.45 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 478.342 Lei | 440.748 Lei | 444.827 Lei | 373.593 Lei | 387.349 Lei | 327.218 Lei | 197.672 Lei | 255.966 Lei |
Lichiditate curentă
0.96
Lichiditate imediată
0.5
Pondere active imobilizate
35.45%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.96 | 1.12 | 1.2 | 0.78 | 0.67 | 0.66 | 0.64 | 0.57 |
| Lichiditate imediată | 0.5 | 0.6 | 0.69 | 0.44 | 0.43 | 0.31 | 0.35 | 0.28 |
| Pondere active imobilizate | 35.45% | 36.04% | 31.13% | 53.21% | 59.97% | 63% | 62.7% | 69.16% |
| Pondere active circulante | 64.55% | 63.96% | 68.87% | 46.79% | 40.03% | 37% | 37.3% | 30.84% |
©Firme.ro