Companie
Detalii identificare
Nume firmăSUPER COPOU SRL
Cod unic de înregistrare RO 7586218 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/989/1995
EUIDROONRC.J22/989/1995
Data înființării02.08.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaB-Dul Copou nr. 48, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
316.629
Profit (Lei)
43.028
Număr angajați
2
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 316.629 | 43.028 | 3.586 | 86.327 | 212.385 | 138.208 | 264.266 | 2 |
| 2024 | 289.710 | 40.813 | 3.401 | 106.346 | 256.127 | 111.372 | 261.153 | 2 |
| 2023 | 287.736 | 78.706 | 6.559 | 125.395 | 299.868 | 153.867 | 328.340 | 2 |
| 2022 | 250.305 | 90.671 | 7.556 | 14.613 | 164.820 | 159.427 | 309.634 | 2 |
| 2021 | 224.991 | 104.658 | 8.722 | 15.990 | 170.744 | 168.209 | 322.963 | 2 |
| 2020 | 222.222 | 82.427 | 6.869 | 14.328 | 176.174 | 138.459 | 300.305 | 2 |
| 2019 | 204.052 | 71.826 | 5.986 | 17.745 | 190.868 | 116.255 | 289.378 | 2 |
| 2018 | 212.209 | 72.754 | 6.063 | 38.770 | 210.406 | 117.916 | 289.552 | 2 |
| 2017 | 207.016 | 58.941 | 4.912 | 55.491 | 243.752 | 86.537 | 274.798 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.28%
Lichiditate curentă
1.6
Viteza rotație active
0.9
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.28%
Profit net per salariat
21.514 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.59% | 14.09% | 27.35% | 36.22% | 46.52% | 37.09% | 35.2% | 34.28% | 28.47% |
| Marjă profit brut | 14.95% | 15.07% | 28.18% | 37.15% | 47.49% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.28% | 15.63% | 23.97% | 29.28% | 32.41% | 27.45% | 24.82% | 25.13% | 21.45% |
| Profit net per salariat | 21.514 Lei | 20.407 Lei | 39.353 Lei | 45.336 Lei | 52.329 Lei | 41.214 Lei | 35.913 Lei | 36.377 Lei | 29.471 Lei |
Viteza rotație active
0.9
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
35.31 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.9 | 0.79 | 0.63 | 0.77 | 0.66 | 0.71 | 0.66 | 0.65 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 35.31 zile | 0 zile | 30.5 zile | 9.21 zile | 14.57 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 158.315 Lei | 144.855 Lei | 143.868 Lei | 125.153 Lei | 112.496 Lei | 111.111 Lei | 102.026 Lei | 106.105 Lei | 103.508 Lei |
Lichiditate curentă
1.6
Lichiditate imediată
1.6
Pondere active imobilizate
60.58%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.6 | 1.05 | 1.23 | 10.91 | 10.52 | 9.66 | 6.55 | 3.04 | 1.56 |
| Lichiditate imediată | 1.6 | 1.05 | 1.23 | 10.91 | 10.52 | 9.66 | 6.55 | 3.04 | 1.56 |
| Pondere active imobilizate | 60.58% | 69.69% | 66.09% | 50.83% | 50.37% | 55.99% | 62.15% | 64.09% | 73.8% |
| Pondere active circulante | 39.42% | 30.31% | 33.91% | 49.17% | 49.63% | 44.01% | 37.85% | 35.91% | 26.2% |
©Firme.ro