Companie
Detalii identificare
Nume firmăCESI PLAST SRL
Cod unic de înregistrare RO 7615305 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/364/1995
EUIDROONRC.J06/364/1995
Data înființării14.08.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2229
Această clasă include:
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea altor produse din material plastic
Informații de contact
AdresaTărpiului nr. 46A, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
279.870
Profit (Lei)
73.499
Număr angajați
1
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 279.870 | 73.499 | 6.125 | 15.867 | 88.183 | 145.737 | 218.053 | 1 |
| 2023 | 301.739 | 81.647 | 6.804 | 11.732 | 34.942 | 121.344 | 144.554 | 1 |
| 2022 | 413.182 | 65.092 | 5.424 | 13.978 | 36.451 | 220.434 | 242.907 | 1 |
| 2021 | 382.593 | 74.222 | 6.185 | 39.447 | 37.961 | 179.301 | 177.815 | 1 |
| 2020 | 365.152 | 76.967 | 6.414 | 39.148 | 39.389 | 250.852 | 251.093 | 1 |
| 2019 | 309.609 | 61.333 | 5.111 | 27.727 | 43.181 | 185.172 | 200.626 | 2 |
| 2018 | 265.652 | 46.823 | 3.902 | 10.828 | 54.112 | 180.509 | 223.793 | 2 |
| 2017 | 275.311 | 37.036 | 3.086 | 9.927 | 62.716 | 146.181 | 198.970 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.71%
Lichiditate curentă
9.18
Viteza rotație active
1.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33.71%
Profit net per salariat
73.499 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.26% | 27.06% | 15.75% | 19.4% | 21.08% | 19.81% | 17.63% | 13.45% |
| Marjă profit brut | 27.14% | 28.05% | 16.63% | 20.64% | 22.03% | 20.81% | 18.63% | 14.46% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 33.71% | 56.48% | 26.8% | 41.74% | 30.65% | 30.57% | 20.92% | 18.61% |
| Profit net per salariat | 73.499 Lei | 81.647 Lei | 65.092 Lei | 74.222 Lei | 76.967 Lei | 30.667 Lei | 23.412 Lei | 18.518 Lei |
Viteza rotație active
1.2
Viteza rotație stocuri
3.39
Durata medie încasare creanțe
18.53 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.2 | 1.93 | 1.61 | 1.76 | 1.26 | 1.36 | 1.13 | 1.32 |
| Viteza rotație stocuri | 3.39 | 6.38 | 7.85 | 4.38 | 3.91 | 3.22 | 2.74 | 3.38 |
| Durata medie încasare creanțe | 18.53 zile | 19.3 zile | 32.78 zile | 14.88 zile | 19.61 zile | 24.69 zile | 25.99 zile | 33.81 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 279.870 Lei | 301.739 Lei | 413.182 Lei | 382.593 Lei | 365.152 Lei | 154.805 Lei | 132.826 Lei | 137.656 Lei |
Lichiditate curentă
9.18
Lichiditate imediată
3.98
Pondere active imobilizate
37.7%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.18 | 10.34 | 15.77 | 4.55 | 6.41 | 6.68 | 16.67 | 14.73 |
| Lichiditate imediată | 3.98 | 6.31 | 12.01 | 2.33 | 4.02 | 3.22 | 7.72 | 6.52 |
| Pondere active imobilizate | 37.7% | 22.36% | 14.19% | 17.47% | 13.57% | 18.91% | 23.06% | 30.02% |
| Pondere active circulante | 62.3% | 77.64% | 85.81% | 82.53% | 86.43% | 81.09% | 76.94% | 69.98% |
©Firme.ro