Companie
Detalii identificare
Nume firmăJO & COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 7655377 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/875/1995
EUIDROONRC.J08/875/1995
Data înființării29.08.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4674
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al articolelor de fierărie şi lăcătuşerie -comerţul cu ridicata al fitingurilor şi armăturilor -comerţul cu ridicata al încălzitoarelor de apă -comerţul cu ridicata al produselor pentru instalaţii sanitare: -tuburi, conducte, fitinguri, robinete, piese în formă de T, racorduri, conducte cauciucate etc. -comerţul cu ridicata al sculelor cum ar fi: ciocane, fierăstraie, şurubelniţe şi alte scule de mână
-comerţul cu ridicata al articolelor de fierărie şi lăcătuşerie -comerţul cu ridicata al fitingurilor şi armăturilor -comerţul cu ridicata al încălzitoarelor de apă -comerţul cu ridicata al produselor pentru instalaţii sanitare: -tuburi, conducte, fitinguri, robinete, piese în formă de T, racorduri, conducte cauciucate etc. -comerţul cu ridicata al sculelor cum ar fi: ciocane, fierăstraie, şurubelniţe şi alte scule de mână
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al echipamentelor si furniturilor de fierarie pentru instalatii sanitare si de incalzire
Informații de contact
AdresaG-Ral Traian Moşoiu nr. 9, Bran, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
164.543
Profit (Lei)
-14.857
Număr angajați
0
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164.543 | -14.857 | -1.238 | 129.416 | 427.249 | 17.982 | 315.815 | 0 |
| 2024 | 175.481 | 3.861 | 322 | 53.505 | 359.534 | 22.211 | 328.240 | 0 |
| 2023 | 188.422 | 23.208 | 1.934 | 70.166 | 368.051 | 26.494 | 324.379 | 1 |
| 2022 | 149.370 | 11.472 | 956 | 128.803 | 399.014 | 30.960 | 301.171 | 1 |
| 2021 | 156.976 | 46.356 | 3.863 | 144.195 | 407.531 | 26.364 | 289.700 | 0 |
| 2020 | 116.300 | 15.942 | 1.329 | 198.613 | 416.047 | 25.910 | 243.344 | 0 |
| 2019 | 161.676 | 13.078 | 1.090 | 223.419 | 424.564 | 26.257 | 227.402 | 0 |
| 2018 | 148.838 | 18.528 | 1.544 | 239.585 | 432.320 | 21.589 | 214.324 | 0 |
| 2017 | 151.454 | 1.569 | 131 | 267.604 | 443.975 | 19.425 | 195.796 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-9.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.7%
Lichiditate curentă
0.14
Viteza rotație active
0.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-9.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.7%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -9.03% | 2.2% | 12.32% | 7.68% | 29.53% | 13.71% | 8.09% | 12.45% | 1.04% |
| Marjă profit brut | 0% | 5.2% | 13.32% | 8.68% | 30.31% | 14.71% | 9.11% | 13.45% | 4.04% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -4.7% | 1.18% | 7.15% | 3.81% | 16% | 6.55% | 5.75% | 8.64% | 0.8% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 23.208 Lei | 11.472 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.37
Viteza rotație stocuri
12.48
Durata medie încasare creanțe
10.45 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.37 | 0.46 | 0.48 | 0.35 | 0.36 | 0.26 | 0.36 | 0.33 | 0.33 |
| Viteza rotație stocuri | 12.48 | 13.31 | 14.29 | 10.53 | 11.07 | 8.2 | 8.81 | 8.52 | 8.23 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.45 zile | 11.91 zile | 12.11 zile | 25.62 zile | 8.57 zile | 24.09 zile | 3.15 zile | 4.81 zile | 1.99 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 188.422 Lei | 149.370 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.14
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
95.96%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.14 | 0.42 | 0.38 | 0.24 | 0.18 | 0.13 | 0.12 | 0.09 | 0.07 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.17 | 0.19 | 0.13 | 0.08 | 0.06 | 0.04 | 0.02 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 95.96% | 94.18% | 93.28% | 92.8% | 93.92% | 94.14% | 94.18% | 95.24% | 95.81% |
| Pondere active circulante | 4.04% | 5.82% | 6.72% | 7.2% | 6.08% | 5.86% | 5.82% | 4.76% | 4.19% |
©Firme.ro