Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROD SILVIA SRL
Cod unic de înregistrare7677545 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ10/838/1995
EUIDROONRC.J10/838/1995
Data înființării06.09.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1420
Această clasă include:
-fabricarea articolelor din blană: -articole şi accesorii de îmbrăcăminte din blană -asamblari de blănuri cum sunt: resturile de blană, rondelele, covoraşele, fâşiile din petice de blană etc. -diverse articole din blană: covoraşe, pufuri (taburete rotunde) neumplute, cârpe pentru lustruire Industrială Această clasă exclude: -producţia de blănuri neprelucrate,
014, 0170 -producţia de piei neprelucrate,
1011 -fabricarea imitaţiilor din blană (materiale cu păr lung obţinute prin ţesere sau tricotare),
1320, 1341 -fabricare pălăriilor din blană,
1419 -fabricarea confecţiilor garnisite cu blană,
1419 -finisarea şi vopsirea blănurilor,
1511 -fabricarea cizmelor şi a pantofilor având părţi din blană,
1520
-fabricarea articolelor din blană: -articole şi accesorii de îmbrăcăminte din blană -asamblari de blănuri cum sunt: resturile de blană, rondelele, covoraşele, fâşiile din petice de blană etc. -diverse articole din blană: covoraşe, pufuri (taburete rotunde) neumplute, cârpe pentru lustruire Industrială Această clasă exclude: -producţia de blănuri neprelucrate,
014, 0170 -producţia de piei neprelucrate,
1011 -fabricarea imitaţiilor din blană (materiale cu păr lung obţinute prin ţesere sau tricotare),
1320, 1341 -fabricare pălăriilor din blană,
1419 -fabricarea confecţiilor garnisite cu blană,
1419 -finisarea şi vopsirea blănurilor,
1511 -fabricarea cizmelor şi a pantofilor având părţi din blană,
1520
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea articolelor din blana
Informații de contact
AdresaAlexandru Marghiloman nr. 111, Buzău, Buzău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
14.125
Profit (Lei)
3.496
Număr angajați
0
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.125 | 3.496 | 291 | 24.679 | 0 | 6.975 | -17.704 | 0 |
| 2023 | 10.945 | 4.234 | 353 | 24.584 | 0 | 3.384 | -21.200 | 0 |
| 2022 | 11.685 | 3.492 | 291 | 29.413 | 0 | 3.979 | -25.434 | 0 |
| 2021 | 9.643 | 0 | 0 | 29.206 | 0 | 280 | -28.926 | 0 |
| 2020 | 15.548 | 0 | 0 | 19.602 | 0 | 1.653 | -17.949 | 1 |
| 2019 | 31.910 | 230 | 19 | 13.389 | 0 | 5.788 | -7.601 | 1 |
| 2018 | 30.954 | 113 | 9 | 12.031 | 0 | 4.199 | -7.832 | 1 |
| 2017 | 33.573 | 2.378 | 198 | 9.964 | 0 | 2.020 | -7.944 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.75%
Lichiditate curentă
0.28
Viteza rotație active
2.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.75%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.75% | 38.68% | 29.88% | 0% | 0% | 0.72% | 0.37% | 7.08% |
| Marjă profit brut | 29.47% | 46.05% | 29.88% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -19.75% | -19.97% | -13.73% | 0% | 0% | -3.03% | -1.44% | -29.93% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 230 Lei | 113 Lei | 2.378 Lei |
Viteza rotație active
2.03
Viteza rotație stocuri
85.61
Durata medie încasare creanțe
10.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.03 | 3.23 | 2.94 | 34.44 | 9.41 | 5.51 | 7.37 | 16.62 |
| Viteza rotație stocuri | 85.61 | 18.46 | 191.56 | 58.44 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 15.548 Lei | 31.910 Lei | 30.954 Lei | 33.573 Lei |
Lichiditate curentă
0.28
Lichiditate imediată
0.28
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.28 | 0.14 | 0.14 | 0.01 | 0.08 | 0.43 | 0.35 | 0.2 |
| Lichiditate imediată | 0.28 | 0.11 | 0.13 | 0 | 0.08 | 0.43 | 0.35 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro