Companie
Detalii identificare
Nume firmăANCUTA ORIENTINVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 7721608 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1995007607402
EUIDROONRC.J1995007607402
Data înființării21.09.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4642
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al imbracamintei si incaltamintei
Informații de contact
AdresaSos. Mihai Bravu nr. 107-119, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
367.247
Profit (Lei)
51.894
Număr angajați
1
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 367.247 | 51.894 | 4.325 | 306.694 | 0 | 189.920 | -115.633 | 1 |
| 2023 | 246.751 | 51.033 | 4.253 | 297.826 | 651 | 127.923 | -167.526 | 1 |
| 2022 | 127.151 | 61.358 | 5.113 | 291.668 | 1.954 | 68.422 | -218.560 | 1 |
| 2021 | 116.820 | 24.905 | 2.075 | 338.780 | 0 | 56.798 | -279.907 | 1 |
| 2020 | 82.594 | 4.767 | 397 | 368.269 | 0 | 39.180 | -304.812 | 1 |
| 2019 | 103.040 | 6.764 | 564 | 362.146 | 0 | 49.114 | -309.579 | 2 |
| 2018 | 106.161 | 0 | 0 | 404.611 | 0 | 84.821 | -316.343 | 2 |
| 2017 | 193.752 | 0 | 0 | 353.410 | 0 | 101.057 | -234.248 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-44.88%
Lichiditate curentă
0.62
Viteza rotație active
1.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-44.88%
Profit net per salariat
51.894 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.13% | 20.68% | 48.26% | 21.32% | 5.77% | 6.56% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.54% | 21.89% | 49.93% | 22.98% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -44.88% | -30.46% | -28.07% | -8.9% | -1.56% | -2.18% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 51.894 Lei | 51.033 Lei | 61.358 Lei | 24.905 Lei | 4.767 Lei | 3.382 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.93
Viteza rotație stocuri
4.22
Durata medie încasare creanțe
14.71 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.93 | 1.92 | 1.81 | 2.06 | 2.11 | 2.1 | 1.25 | 1.92 |
| Viteza rotație stocuri | 4.22 | 3.58 | 2.56 | 3.04 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.71 zile | 31.32 zile | 23 zile | 24.64 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 367.247 Lei | 246.751 Lei | 127.151 Lei | 116.820 Lei | 82.594 Lei | 51.520 Lei | 53.081 Lei | 96.876 Lei |
Lichiditate curentă
0.62
Lichiditate imediată
0.34
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.62 | 0.43 | 0.23 | 0.17 | 0.11 | 0.14 | 0.21 | 0.29 |
| Lichiditate imediată | 0.34 | 0.2 | 0.06 | 0.05 | 0.11 | 0.14 | 0.21 | 0.29 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.51% | 2.78% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.49% | 97.22% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro