Companie
Detalii identificare
Nume firmăFIMEL PROD SRL
Cod unic de înregistrare RO 7861997 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2140/1995
EUIDROONRC.J12/2140/1995
Data înființării10.11.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaTractoriştilor nr. 4 A, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.748.706
Profit (Lei)
314.309
Număr angajați
8
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.748.706 | 314.309 | 26.192 | 1.027.540 | 869.676 | 985.209 | 872.253 | 8 |
| 2023 | 3.529.317 | 224.084 | 18.674 | 1.406.353 | 1.018.126 | 900.893 | 557.944 | 9 |
| 2022 | 3.630.694 | 88.709 | 7.392 | 1.215.889 | 936.990 | 771.729 | 496.360 | 7 |
| 2021 | 3.355.023 | 106.028 | 8.836 | 1.165.350 | 823.683 | 805.382 | 467.851 | 7 |
| 2020 | 3.067.652 | 248.849 | 20.737 | 814.885 | 471.655 | 1.034.552 | 695.458 | 7 |
| 2019 | 3.030.048 | 182.532 | 15.211 | 818.272 | 241.302 | 1.425.554 | 848.584 | 8 |
| 2018 | 2.643.671 | 80.443 | 6.704 | 634.204 | 409.582 | 960.674 | 736.052 | 8 |
| 2017 | 2.487.773 | 58.932 | 4.911 | 831.697 | 624.257 | 778.897 | 571.457 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36.03%
Lichiditate curentă
0.96
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36.03%
Profit net per salariat
39.289 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.43% | 6.35% | 2.44% | 3.16% | 8.11% | 6.02% | 3.04% | 2.37% |
| Marjă profit brut | 13.28% | 7.59% | 3.47% | 4.12% | 9.07% | 6.86% | 4.13% | 3.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 36.03% | 40.16% | 17.87% | 22.66% | 35.78% | 21.51% | 10.93% | 10.31% |
| Profit net per salariat | 39.289 Lei | 24.898 Lei | 12.673 Lei | 15.147 Lei | 35.550 Lei | 22.817 Lei | 10.055 Lei | 7.367 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
35.64 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 1.84 | 2.12 | 2.06 | 2.04 | 1.82 | 1.93 | 1.77 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 14.83 | 43.12 | 88.04 | 60.09 | 65.79 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 35.64 zile | 20.82 zile | 42.06 zile | 65.95 zile | 98.4 zile | 148.68 zile | 74.79 zile | 68.07 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 343.588 Lei | 392.146 Lei | 518.671 Lei | 479.289 Lei | 438.236 Lei | 378.756 Lei | 330.459 Lei | 310.972 Lei |
Lichiditate curentă
0.96
Lichiditate imediată
0.96
Pondere active imobilizate
46.89%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.96 | 0.64 | 0.63 | 0.69 | 1.27 | 1.74 | 1.51 | 0.94 |
| Lichiditate imediată | 0.96 | 0.47 | 0.57 | 0.66 | 1.21 | 1.69 | 1.51 | 0.94 |
| Pondere active imobilizate | 46.89% | 53.05% | 54.84% | 50.56% | 31.31% | 14.48% | 29.89% | 44.49% |
| Pondere active circulante | 53.11% | 46.95% | 45.16% | 49.44% | 68.69% | 85.52% | 70.11% | 55.51% |
©Firme.ro