Companie
Detalii identificare
Nume firmăELISS COM 2000 SRL
Cod unic de înregistrare7890585 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1995010021406
EUIDROONRC.J1995010021406
Data înființării21.11.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaSos. Vergului nr. 21-29, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
277.070
Profit (Lei)
12.984
Număr angajați
2
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 277.070 | 12.984 | 1.082 | 132.604 | 191.737 | 334.782 | 393.915 | 2 |
| 2023 | 291.623 | 99.289 | 8.274 | 144.900 | 202.796 | 344.146 | 402.042 | 2 |
| 2022 | 293.263 | 133.083 | 11.090 | 58.193 | 192.063 | 218.883 | 352.753 | 2 |
| 2021 | 203.789 | 112.957 | 9.413 | 42.146 | 184.587 | 177.229 | 319.670 | 2 |
| 2020 | 225.096 | 70.157 | 5.846 | 96.471 | 184.587 | 118.597 | 206.713 | 1 |
| 2019 | 289.569 | 56.750 | 4.729 | 164.358 | 184.286 | 116.628 | 136.556 | 2 |
| 2018 | 265.917 | 3.424 | 285 | 197.395 | 183.365 | 93.836 | 79.806 | 3 |
| 2017 | 347.102 | 58.055 | 4.838 | 170.872 | 187.027 | 60.227 | 76.382 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.3%
Lichiditate curentă
2.52
Viteza rotație active
0.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.3%
Profit net per salariat
6.492 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.69% | 34.05% | 45.38% | 55.43% | 31.17% | 19.6% | 1.29% | 16.73% |
| Marjă profit brut | 5.47% | 34.83% | 46.25% | 56.38% | 32.12% | 20.61% | 2.32% | 17.73% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.3% | 24.7% | 37.73% | 35.34% | 33.94% | 41.56% | 4.29% | 76.01% |
| Profit net per salariat | 6.492 Lei | 49.645 Lei | 66.542 Lei | 56.479 Lei | 70.157 Lei | 28.375 Lei | 1.141 Lei | 14.514 Lei |
Viteza rotație active
0.53
Viteza rotație stocuri
76.12
Durata medie încasare creanțe
366.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.53 | 0.53 | 0.71 | 0.56 | 0.74 | 0.96 | 0.96 | 1.4 |
| Viteza rotație stocuri | 76.12 | 80.12 | 83.31 | 99.9 | 137.17 | 176.46 | 162.05 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 366.63 zile | 390.91 zile | 247.68 zile | 231.8 zile | 166.67 zile | 70.82 zile | 60.46 zile | 42.95 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 138.535 Lei | 145.812 Lei | 146.632 Lei | 101.895 Lei | 225.096 Lei | 144.785 Lei | 88.639 Lei | 86.776 Lei |
Lichiditate curentă
2.52
Lichiditate imediată
2.5
Pondere active imobilizate
36.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.52 | 2.38 | 3.76 | 4.21 | 1.23 | 0.71 | 0.48 | 0.35 |
| Lichiditate imediată | 2.5 | 2.35 | 3.7 | 4.16 | 1.21 | 0.7 | 0.47 | 0.35 |
| Pondere active imobilizate | 36.42% | 37.08% | 46.74% | 51.02% | 60.88% | 61.24% | 66.15% | 75.64% |
| Pondere active circulante | 63.58% | 62.92% | 53.26% | 48.98% | 39.12% | 38.76% | 33.85% | 24.36% |
©Firme.ro