Companie
Detalii identificare
Nume firmăGINSANA-CB S.R.L.
Cod unic de înregistrare789622 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/519/1991
EUIDROONRC.J32/519/1991
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
11.900
Profit (Lei)
-9.317
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11.900 | -9.317 | -776 | 49.050 | 77.880 | 9.898 | 38.728 | 0 |
| 2023 | 39.610 | 11.796 | 983 | 43.749 | 74.905 | 16.889 | 48.045 | 1 |
| 2022 | 41.052 | 53.398 | 4.450 | 40.598 | 74.905 | 1.942 | 36.249 | 1 |
| 2021 | 30.380 | 2.653 | 221 | 731 | 0 | 13.582 | 12.851 | 2 |
| 2020 | 46.496 | 0 | 0 | 857 | 0 | 11.055 | 10.198 | 2 |
| 2019 | 48.487 | 0 | 0 | 4.739 | 0 | 153.762 | 149.023 | 3 |
| 2018 | 65.479 | 1.423 | 119 | 2.185 | 0 | 166.402 | 164.217 | 3 |
| 2017 | 72.099 | 4.349 | 362 | 1.127 | 0 | 163.922 | 162.795 | 2 |
| 2016 | 49.866 | 0 | 0 | 4.395 | 7.040 | 155.802 | 158.447 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-78.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24.06%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-78.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24.06%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -78.29% | 29.78% | 130.07% | 8.73% | 0% | 0% | 2.17% | 6.03% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 36.08% | 132.12% | 10.17% | 0% | 0% | 3.41% | 6.78% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -24.06% | 24.55% | 100% | 20.64% | 0% | 0% | 0.87% | 2.67% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 11.796 Lei | 53.398 Lei | 1.327 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 474 Lei | 2.175 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.14
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
234.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.14 | 0.43 | 0.53 | 2.24 | 4.21 | 0.32 | 0.39 | 0.44 | 0.31 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 5.18 | 40.05 | 0 | 10.33 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 234.12 zile | 63.09 zile | 0 zile | 54.26 zile | 18 zile | 1148.55 zile | 923.05 zile | 825.18 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 39.610 Lei | 41.052 Lei | 15.190 Lei | 23.248 Lei | 16.162 Lei | 21.826 Lei | 36.050 Lei | 24.933 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
88.72%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.39 | 0.05 | 18.58 | 12.9 | 32.45 | 76.16 | 145.45 | 35.45 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.21 | 0.02 | 18.58 | 7.65 | 32.45 | 76.16 | 145.45 | 35.45 |
| Pondere active imobilizate | 88.72% | 81.6% | 97.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.32% |
| Pondere active circulante | 11.28% | 18.4% | 2.53% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 95.68% |
©Firme.ro