Companie
Detalii identificare
Nume firmăNATIPREM SRL
Cod unic de înregistrare RO 7912381 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/1703/1995
EUIDROONRC.J05/1703/1995
Data înființării28.11.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4621
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al cerealelor şi seminţelor -comerţul cu ridicata al fructelor oleaginoase -comerţul cu ridicata al tutunului neprelucrat -comerţul cu ridicata al furajelor şi materiilor prime agricole; n.c.a. Această clasă exclude: -vânzarea cu ridicata a fibrelor textile,
4676
-comerţul cu ridicata al cerealelor şi seminţelor -comerţul cu ridicata al fructelor oleaginoase -comerţul cu ridicata al tutunului neprelucrat -comerţul cu ridicata al furajelor şi materiilor prime agricole; n.c.a. Această clasă exclude: -vânzarea cu ridicata a fibrelor textile,
4676
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al cerealelor, semintelor, furajelor si tutunului neprelucrat
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
10.611.478
Profit (Lei)
582.909
Număr angajați
17
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.611.478 | 582.909 | 48.576 | 778.507 | 2.058.764 | 2.486.790 | 3.767.047 | 17 |
| 2024 | 11.563.546 | 847.617 | 70.635 | 2.071.334 | 1.877.953 | 3.377.519 | 3.184.138 | 20 |
| 2023 | 11.067.575 | 510.844 | 42.570 | 2.892.952 | 1.860.923 | 3.368.550 | 2.336.521 | 20 |
| 2022 | 10.119.030 | 960.488 | 80.041 | 1.020.405 | 1.874.077 | 3.115.485 | 3.969.157 | 19 |
| 2021 | 8.782.564 | 678.378 | 56.532 | 818.269 | 1.901.338 | 2.645.128 | 3.728.197 | 19 |
| 2020 | 8.573.725 | 1.264.410 | 105.368 | 1.004.493 | 1.779.167 | 2.385.144 | 3.159.818 | 17 |
| 2019 | 6.546.372 | 347.563 | 28.964 | 861.396 | 1.408.946 | 1.756.147 | 2.303.697 | 19 |
| 2018 | 6.722.258 | 373.641 | 31.137 | 1.061.825 | 1.195.114 | 1.466.579 | 1.599.868 | 27 |
| 2017 | 5.632.786 | 284.616 | 23.718 | 781.908 | 784.522 | 1.644.666 | 1.647.280 | 23 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.47%
Lichiditate curentă
3.19
Viteza rotație active
2.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.47%
Profit net per salariat
34.289 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.49% | 7.33% | 4.62% | 9.49% | 7.72% | 14.75% | 5.31% | 5.56% | 5.05% |
| Marjă profit brut | 6.17% | 8.37% | 5.5% | 11.02% | 8.82% | 17.2% | 6.39% | 6.79% | 6.29% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.47% | 26.62% | 21.86% | 24.2% | 18.2% | 40.02% | 15.09% | 23.35% | 17.28% |
| Profit net per salariat | 34.289 Lei | 42.381 Lei | 25.542 Lei | 50.552 Lei | 35.704 Lei | 74.377 Lei | 18.293 Lei | 13.839 Lei | 12.375 Lei |
Viteza rotație active
2.33
Viteza rotație stocuri
11.52
Durata medie încasare creanțe
27.68 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.33 | 2.2 | 2.12 | 2.03 | 1.93 | 2.06 | 2.07 | 2.53 | 2.32 |
| Viteza rotație stocuri | 11.52 | 11.24 | 11.2 | 10.98 | 12.71 | 13.9 | 10.96 | 11.96 | 9.96 |
| Durata medie încasare creanțe | 27.68 zile | 30.82 zile | 26.55 zile | 32.62 zile | 28.92 zile | 23.62 zile | 34.51 zile | 26.87 zile | 41.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 624.205 Lei | 578.177 Lei | 553.379 Lei | 532.581 Lei | 462.240 Lei | 504.337 Lei | 344.546 Lei | 248.973 Lei | 244.904 Lei |
Lichiditate curentă
3.19
Lichiditate imediată
2.01
Pondere active imobilizate
45.29%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.19 | 1.63 | 1.16 | 3.05 | 3.23 | 2.37 | 2.04 | 1.38 | 2.1 |
| Lichiditate imediată | 2.01 | 1.13 | 0.82 | 2.15 | 2.39 | 1.76 | 1.35 | 0.85 | 1.38 |
| Pondere active imobilizate | 45.29% | 35.73% | 35.59% | 37.56% | 41.82% | 42.72% | 44.52% | 44.9% | 32.3% |
| Pondere active circulante | 54.71% | 64.27% | 64.41% | 62.44% | 58.18% | 57.28% | 55.48% | 55.1% | 67.7% |
©Firme.ro