Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRO-TOOLS EXCEPT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 7974260 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/1128/1995
EUIDROONRC.J03/1128/1995
Data înființării21.12.1995 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4690
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat
Informații de contact
Adresastr. Nicolae Balcescu, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
984.969
Profit (Lei)
11.228
Număr angajați
3
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 984.969 | 11.228 | 936 | 166.555 | 4.366 | 371.564 | 209.375 | 3 |
| 2023 | 1.182.268 | 82.755 | 6.896 | 206.639 | 2.560 | 444.160 | 240.081 | 3 |
| 2022 | 1.057.245 | 60.126 | 5.011 | 258.364 | 3.843 | 490.026 | 235.505 | 3 |
| 2021 | 926.366 | 25.491 | 2.124 | 191.442 | 1.921 | 395.451 | 205.930 | 3 |
| 2020 | 889.278 | 18.714 | 1.560 | 140.667 | 4.306 | 344.114 | 207.753 | 3 |
| 2019 | 1.014.252 | 29.835 | 2.486 | 140.497 | 6.691 | 341.810 | 208.004 | 3 |
| 2018 | 1.073.198 | 35.991 | 2.999 | 137.255 | 530 | 341.081 | 204.356 | 3 |
| 2017 | 1.047.183 | 56.888 | 4.741 | 157.328 | 605 | 345.128 | 188.405 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.36%
Lichiditate curentă
2.23
Viteza rotație active
2.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.36%
Profit net per salariat
3.743 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.14% | 7% | 5.69% | 2.75% | 2.1% | 2.94% | 3.35% | 5.43% |
| Marjă profit brut | 1.43% | 8.06% | 6.75% | 3.79% | 2.94% | 3.94% | 4.36% | 6.39% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.36% | 34.47% | 25.53% | 12.38% | 9.01% | 14.34% | 17.61% | 30.19% |
| Profit net per salariat | 3.743 Lei | 27.585 Lei | 20.042 Lei | 8.497 Lei | 6.238 Lei | 9.945 Lei | 11.997 Lei | 14.222 Lei |
Viteza rotație active
2.62
Viteza rotație stocuri
4.96
Durata medie încasare creanțe
61.74 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.62 | 2.65 | 2.14 | 2.33 | 2.55 | 2.91 | 3.14 | 3.03 |
| Viteza rotație stocuri | 4.96 | 5.88 | 3.71 | 5.11 | 6.24 | 7.44 | 6.95 | 7.15 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.74 zile | 53.84 zile | 53.27 zile | 60.02 zile | 60.02 zile | 52.05 zile | 50.82 zile | 55.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 328.323 Lei | 394.089 Lei | 352.415 Lei | 308.789 Lei | 296.426 Lei | 338.084 Lei | 357.733 Lei | 261.796 Lei |
Lichiditate curentă
2.23
Lichiditate imediată
1.04
Pondere active imobilizate
1.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.23 | 2.15 | 1.9 | 2.07 | 2.45 | 2.43 | 2.49 | 2.19 |
| Lichiditate imediată | 1.04 | 1.18 | 0.79 | 1.12 | 1.43 | 1.46 | 1.36 | 1.26 |
| Pondere active imobilizate | 1.16% | 0.57% | 0.78% | 0.48% | 1.24% | 1.92% | 0.16% | 0.17% |
| Pondere active circulante | 98.84% | 99.43% | 99.22% | 99.52% | 98.76% | 98.08% | 99.84% | 99.83% |
©Firme.ro