Companie
Detalii identificare
Nume firmăATHOS IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 8049069 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1995000490067
EUIDROONRC.J1995000490067
Data înființării23.01.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaAleea Trandafirilor nr. 1, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
302.145
Profit (Lei)
-16.300
Număr angajați
1
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 302.145 | -16.300 | -1.358 | 418.688 | 3.662 | 6.987 | -407.449 | 1 |
| 2024 | 275.627 | -35.481 | -2.957 | 402.877 | 4.886 | 4.383 | -391.149 | 1 |
| 2023 | 265.932 | 0 | 0 | 384.235 | 5.118 | 20.983 | -355.668 | 1 |
| 2022 | 240.163 | 0 | 0 | 360.727 | 6.210 | 16.191 | -336.362 | 1 |
| 2021 | 225.754 | 0 | 0 | 337.270 | 1.798 | 18.041 | -315.526 | 1 |
| 2020 | 197.856 | 0 | 0 | 310.829 | 1.798 | 14.024 | -293.102 | 1 |
| 2019 | 143.205 | 0 | 0 | 290.629 | 1.798 | 16.382 | -270.950 | 1 |
| 2018 | 193.076 | 0 | 0 | 256.003 | 4.200 | 6.648 | -243.265 | 1 |
| 2017 | 243.261 | 0 | 0 | 249.556 | 4.688 | 11.844 | -231.525 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4%
Lichiditate curentă
0.02
Viteza rotație active
28.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4%
Profit net per salariat
-16.300 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.39% | -12.87% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4% | 9.07% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -16.300 Lei | -35.481 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
28.37
Viteza rotație stocuri
78.01
Durata medie încasare creanțe
0.27 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 28.37 | 29.74 | 10.19 | 10.72 | 11.38 | 12.51 | 7.88 | 17.8 | 14.71 |
| Viteza rotație stocuri | 78.01 | 70.86 | 29.78 | 23.13 | 26.84 | 28.9 | 20.77 | 34.22 | 63.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.27 zile | 0.52 zile | 0.42 zile | 0.46 zile | 0.86 zile | 0.56 zile | 0.83 zile | 0.57 zile | 0.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 302.145 Lei | 275.627 Lei | 265.932 Lei | 240.163 Lei | 225.754 Lei | 197.856 Lei | 143.205 Lei | 193.076 Lei | 243.261 Lei |
Lichiditate curentă
0.02
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
34.39%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.02 | 0.01 | 0.05 | 0.04 | 0.05 | 0.05 | 0.06 | 0.03 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0 | 0.03 | 0.02 | 0.03 | 0.02 | 0.03 | 0 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 34.39% | 52.71% | 19.61% | 27.72% | 9.06% | 11.36% | 9.89% | 38.72% | 28.36% |
| Pondere active circulante | 65.61% | 47.29% | 80.39% | 72.28% | 90.94% | 88.64% | 90.11% | 61.28% | 71.64% |
©Firme.ro