Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONT AUDIT SRL
Cod unic de înregistrare8086326 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/153/1996
EUIDROONRC.J22/153/1996
Data înființării05.02.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
93.610
Profit (Lei)
32.695
Număr angajați
1
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 93.610 | 32.695 | 2.725 | 13.078 | 0 | 532.816 | 40.531 | 1 |
| 2023 | 109.665 | 44.363 | 3.697 | 34.615 | 0 | 93.847 | 59.232 | 1 |
| 2022 | 101.100 | 0 | 0 | 36.411 | 0 | 51.203 | 14.792 | 2 |
| 2021 | 84.150 | 5.347 | 446 | 38.127 | 0 | 78.645 | 40.518 | 2 |
| 2020 | 68.747 | 18.385 | 1.532 | 36.443 | 0 | 71.613 | 35.170 | 2 |
| 2019 | 88.613 | 54.470 | 4.539 | 34.773 | 0 | 51.558 | 16.785 | 1 |
| 2018 | 69.517 | 23.589 | 1.966 | 118.446 | 412 | 80.607 | -37.427 | 1 |
| 2017 | 43.932 | 4.248 | 354 | 120.665 | 825 | 58.824 | -61.016 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
80.67%
Lichiditate curentă
40.74
Viteza rotație active
0.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
80.67%
Profit net per salariat
32.695 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.93% | 40.45% | 0% | 6.35% | 26.74% | 61.47% | 33.93% | 9.67% |
| Marjă profit brut | 39.05% | 41.48% | 0% | 7.35% | 27.75% | 62.52% | 35.11% | 10.67% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 80.67% | 74.9% | 0% | 13.2% | 52.27% | 100% | -63.03% | -6.96% |
| Profit net per salariat | 32.695 Lei | 44.363 Lei | 0 Lei | 2.674 Lei | 9.193 Lei | 54.470 Lei | 23.589 Lei | 4.248 Lei |
Viteza rotație active
0.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1909.25 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.18 | 1.17 | 1.97 | 1.07 | 0.96 | 1.72 | 0.86 | 0.74 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 6.55 | 0 | 0 | 0 | 3.53 |
| Durata medie încasare creanțe | 1909.25 zile | 227.02 zile | 96.37 zile | 172.3 zile | 211.04 zile | 89.45 zile | 337.29 zile | 347.75 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 93.610 Lei | 109.665 Lei | 50.550 Lei | 42.075 Lei | 34.374 Lei | 88.613 Lei | 69.517 Lei | 43.932 Lei |
Lichiditate curentă
40.74
Lichiditate imediată
40.74
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 40.74 | 2.71 | 1.41 | 2.06 | 1.97 | 1.48 | 0.68 | 0.49 |
| Lichiditate imediată | 40.74 | 2.71 | 1.41 | 1.73 | 1.97 | 1.48 | 0.68 | 0.38 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.51% | 1.38% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.49% | 98.62% |
©Firme.ro