Companie
Detalii identificare
Nume firmăMICORA-KRONSTADT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 8227913 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/272/1996
EUIDROONRC.J08/272/1996
Data înființării15.03.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5590
Această clasă include asigurarea cazării temporare sau de lungă durată în camere cu unul sau mai multe paturi sau dormitoare pentru studenţi, lucrători sezonieri şi alte persoane. Această clasă include:
-locuinţe pentru studenţi -dormitoare şcolare -cămine muncitoreşti -pensiuni şi internate -vagoane dormitor
-locuinţe pentru studenţi -dormitoare şcolare -cămine muncitoreşti -pensiuni şi internate -vagoane dormitor
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateAlte servicii de cazare
Informații de contact
Adresastr. De Mijloc nr. 67, Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
178.476
Profit (Lei)
-73.988
Număr angajați
0
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 178.476 | -73.988 | -6.166 | 177.974 | 521.206 | 89.236 | 432.468 | 0 |
| 2023 | 349.408 | 18.056 | 1.505 | 184.447 | 337.663 | 133.719 | 286.935 | 0 |
| 2022 | 206.374 | -21.567 | -1.797 | 151.005 | 336.351 | 83.534 | 268.880 | 3 |
| 2021 | 144.801 | -40.637 | -3.386 | 98.762 | 355.486 | 33.723 | 290.447 | 0 |
| 2020 | 182.643 | -36.284 | -3.024 | 71.612 | 371.630 | 31.065 | 331.083 | 6 |
| 2019 | 409.182 | 50.372 | 4.198 | 68.559 | 381.755 | 54.171 | 367.367 | 8 |
| 2018 | 426.714 | 79.790 | 6.649 | 27.127 | 400.694 | 21.475 | 396.785 | 8 |
| 2017 | 294.788 | 7.443 | 620 | 85.940 | 398.210 | 27.547 | 345.604 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-41.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17.11%
Lichiditate curentă
0.5
Viteza rotație active
0.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-41.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17.11%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -41.46% | 5.17% | -10.45% | -28.06% | -19.87% | 12.31% | 18.7% | 2.52% |
| Marjă profit brut | 0% | 6.17% | 0% | 0% | 0% | 13.31% | 19.7% | 3.52% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -17.11% | 6.29% | -8.02% | -13.99% | -10.96% | 13.71% | 20.11% | 2.15% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | -7.189 Lei | n/a | -6.047 Lei | 6.297 Lei | 9.974 Lei | 827 Lei |
Viteza rotație active
0.29
Viteza rotație stocuri
1593.54
Durata medie încasare creanțe
91.17 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.29 | 0.74 | 0.49 | 0.37 | 0.45 | 0.94 | 1.01 | 0.69 |
| Viteza rotație stocuri | 1593.54 | 3147.82 | 1859.23 | 1080.6 | 1363.01 | 130.02 | 189.99 | 87.06 |
| Durata medie încasare creanțe | 91.17 zile | 60.66 zile | 62.33 zile | 44.68 zile | 51.31 zile | 24.32 zile | 6.69 zile | 1.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 68.791 Lei | n/a | 30.441 Lei | 51.148 Lei | 53.339 Lei | 32.754 Lei |
Lichiditate curentă
0.5
Lichiditate imediată
0.5
Pondere active imobilizate
85.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.5 | 0.72 | 0.55 | 0.34 | 0.43 | 0.79 | 0.79 | 0.32 |
| Lichiditate imediată | 0.5 | 0.72 | 0.55 | 0.34 | 0.43 | 0.74 | 0.71 | 0.28 |
| Pondere active imobilizate | 85.38% | 71.63% | 80.11% | 91.34% | 92.29% | 87.57% | 94.91% | 93.53% |
| Pondere active circulante | 14.62% | 28.37% | 19.89% | 8.66% | 7.71% | 12.43% | 5.09% | 6.47% |
©Firme.ro