Companie
Detalii identificare
Nume firmăCORAND COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 8242620 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/38/1996
EUIDROONRC.J01/38/1996
Data înființării20.03.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
Adresastr. Principală nr. 30, Drâmbar, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
53.302
Profit (Lei)
3.570
Număr angajați
1
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 53.302 | 3.570 | 298 | 287.910 | 280.926 | 45.354 | 38.370 | 1 |
| 2023 | 55.514 | 0 | 0 | 279.873 | 255.854 | 56.004 | 34.800 | 1 |
| 2022 | 61.387 | 45.079 | 3.757 | 255.455 | 249.320 | 51.337 | 45.202 | 1 |
| 2021 | 53.654 | 819 | 68 | 274.095 | 222.665 | 51.552 | 122 | 1 |
| 2020 | 59.433 | 10.118 | 843 | 249.702 | 201.554 | 47.451 | -697 | 1 |
| 2019 | 52.645 | 0 | 0 | 253.951 | 190.600 | 52.536 | -10.815 | 1 |
| 2018 | 53.643 | 0 | 0 | 273.332 | 154.900 | 109.142 | -9.290 | 0 |
| 2017 | 57.641 | 14.906 | 1.242 | 297.221 | 140.317 | 154.059 | -2.845 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.3%
Lichiditate curentă
0.16
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.3%
Profit net per salariat
3.570 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.7% | 0% | 73.43% | 1.53% | 17.02% | 0% | 0% | 25.86% |
| Marjă profit brut | 7.7% | 0% | 74.43% | 2.53% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.3% | 0% | 99.73% | 100% | -1451.65% | 0% | 0% | -523.94% |
| Profit net per salariat | 3.570 Lei | 0 Lei | 45.079 Lei | 819 Lei | 10.118 Lei | 0 Lei | n/a | 14.906 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
89.43
Durata medie încasare creanțe
184.41 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.18 | 0.2 | 0.2 | 0.24 | 0.22 | 0.2 | 0.2 |
| Viteza rotație stocuri | 89.43 | 93.14 | 103 | 90.02 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 184.41 zile | 173.6 zile | 179.18 zile | 194.49 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 53.302 Lei | 55.514 Lei | 61.387 Lei | 53.654 Lei | 59.433 Lei | 52.645 Lei | n/a | 57.641 Lei |
Lichiditate curentă
0.16
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
86.1%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.16 | 0.2 | 0.2 | 0.19 | 0.19 | 0.21 | 0.4 | 0.52 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.2 | 0.2 | 0.19 | 0.19 | 0.21 | 0.4 | 0.52 |
| Pondere active imobilizate | 86.1% | 82.04% | 82.93% | 81.2% | 80.94% | 78.39% | 58.66% | 47.67% |
| Pondere active circulante | 13.9% | 17.96% | 17.07% | 18.8% | 19.06% | 21.61% | 41.34% | 52.33% |
©Firme.ro