Companie
Detalii identificare
Nume firmăBICONMAR SRL
Cod unic de înregistrare RO 8269161 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/192/1996
EUIDROONRC.J38/192/1996
Data înființării27.03.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaCalea Lui Traian nr. 465, Călimăneşti, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
349.931
Profit (Lei)
1.479
Număr angajați
2
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 349.931 | 1.479 | 123 | 161.080 | 80.277 | 319.920 | 239.117 | 2 |
| 2023 | 445.307 | 19.819 | 1.652 | 62.906 | 76.092 | 224.452 | 237.638 | 3 |
| 2022 | 408.324 | 13.415 | 1.118 | 96.774 | 82.671 | 231.922 | 217.819 | 3 |
| 2021 | 473.742 | 10.477 | 873 | 86.251 | 82.672 | 269.242 | 265.663 | 4 |
| 2020 | 504.874 | 16.707 | 1.392 | 91.353 | 94.671 | 251.868 | 255.186 | 3 |
| 2019 | 574.508 | 0 | 0 | 110.869 | 94.671 | 254.677 | 238.479 | 3 |
| 2018 | 693.326 | 15.979 | 1.332 | 93.488 | 92.064 | 326.622 | 325.198 | 5 |
| 2017 | 723.937 | 38.741 | 3.228 | 80.514 | 92.063 | 297.669 | 309.218 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.62%
Lichiditate curentă
1.99
Viteza rotație active
0.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.62%
Profit net per salariat
740 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.42% | 4.45% | 3.29% | 2.21% | 3.31% | 0% | 2.3% | 5.35% |
| Marjă profit brut | 1.74% | 5.45% | 4.29% | 3.21% | 4.31% | 0% | 3.3% | 6.35% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.62% | 8.34% | 6.16% | 3.94% | 6.55% | 0% | 4.91% | 12.53% |
| Profit net per salariat | 740 Lei | 6.606 Lei | 4.472 Lei | 2.619 Lei | 5.569 Lei | 0 Lei | 3.196 Lei | 7.748 Lei |
Viteza rotație active
0.87
Viteza rotație stocuri
1.7
Durata medie încasare creanțe
100.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.87 | 1.48 | 1.3 | 1.35 | 1.46 | 1.64 | 1.66 | 1.86 |
| Viteza rotație stocuri | 1.7 | 2.77 | 2.8 | 3.2 | 3.24 | 3.45 | 2.33 | 2.59 |
| Durata medie încasare creanțe | 100.59 zile | 41.43 zile | 41.1 zile | 63.23 zile | 51.21 zile | 49.88 zile | 4.15 zile | 1.91 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 174.966 Lei | 148.436 Lei | 136.108 Lei | 118.436 Lei | 168.291 Lei | 191.503 Lei | 138.665 Lei | 144.787 Lei |
Lichiditate curentă
1.99
Lichiditate imediată
0.71
Pondere active imobilizate
20.06%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.99 | 3.57 | 2.4 | 3.12 | 2.76 | 2.3 | 3.49 | 3.7 |
| Lichiditate imediată | 0.71 | 1.02 | 0.89 | 1.4 | 1.05 | 0.79 | 0.32 | 0.23 |
| Pondere active imobilizate | 20.06% | 25.32% | 26.28% | 23.49% | 27.32% | 27.1% | 21.99% | 23.62% |
| Pondere active circulante | 79.94% | 74.68% | 73.72% | 76.51% | 72.68% | 72.9% | 78.01% | 76.38% |
©Firme.ro