Companie
Detalii identificare
Nume firmăINFO-RAMSES SRL
Cod unic de înregistrare8360188 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/9/1996
EUIDROONRC.J06/9/1996
Data înființării23.04.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaTentea, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
31.049
Profit (Lei)
18.561
Număr angajați
0
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 31.049 | 18.561 | 1.547 | 142.435 | 22.019 | 117.864 | -2.552 | 0 |
| 2023 | 48.857 | 0 | 0 | 164.009 | 22.019 | 120.876 | -21.114 | 2 |
| 2022 | 54.659 | 0 | 0 | 124.663 | 22.019 | 133.808 | 31.164 | 4 |
| 2021 | 96.246 | 0 | 0 | 113.846 | 22.019 | 153.723 | 61.896 | 3 |
| 2020 | 136.336 | 2.981 | 248 | 105.238 | 22.019 | 150.236 | 67.017 | 4 |
| 2019 | 182.434 | 12.448 | 1.037 | 120.082 | 22.019 | 162.099 | 64.036 | 0 |
| 2018 | 157.260 | 23.024 | 1.919 | 144.962 | 22.019 | 174.531 | 51.588 | 0 |
| 2017 | 164.205 | 25.864 | 2.155 | 166.518 | 22.019 | 173.063 | 28.564 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
59.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-727.31%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
0.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
59.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-727.31%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 59.78% | 0% | 0% | 0% | 2.19% | 6.82% | 14.64% | 15.75% |
| Marjă profit brut | 59.78% | 0% | 0% | 0% | 3.19% | 7.82% | 15.64% | 16.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -727.31% | 0% | 0% | 0% | 4.45% | 19.44% | 44.63% | 90.55% |
| Profit net per salariat | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 745 Lei | n/a | n/a | 8.621 Lei |
Viteza rotație active
0.22
Viteza rotație stocuri
0.29
Durata medie încasare creanțe
1.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.22 | 0.34 | 0.35 | 0.55 | 0.79 | 0.99 | 0.8 | 0.84 |
| Viteza rotație stocuri | 0.29 | 0.42 | 0.41 | 0.64 | 0.94 | 1.17 | 0.91 | 0.95 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.59 zile | 0 zile | 0 zile | 3.17 zile | 2.24 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 24.429 Lei | 13.665 Lei | 32.082 Lei | 34.084 Lei | n/a | n/a | 54.735 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
15.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 0.74 | 1.07 | 1.35 | 1.43 | 1.35 | 1.2 | 1.04 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.02 | 0 | 0.04 | 0.06 | 0.05 | 0.02 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 15.74% | 15.41% | 14.13% | 12.53% | 12.78% | 11.96% | 11.2% | 11.29% |
| Pondere active circulante | 84.26% | 84.59% | 85.87% | 87.47% | 87.22% | 88.04% | 88.8% | 88.71% |
©Firme.ro