Companie
Detalii identificare
Nume firmăCORALIS SRL
Cod unic de înregistrare8362090 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ24/158/1992
EUIDROONRC.J24/158/1992
Data înființării23.04.1996 - 30 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4779
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine
Informații de contact
AdresaB-Dul Traian nr. 32, Baia Mare, Maramureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
29.847
Profit (Lei)
1.648
Număr angajați
0
Vechime
30 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 29.847 | 1.648 | 137 | 2.986 | 40.870 | 15.540 | 53.424 | 0 |
| 2023 | 38.756 | 3.999 | 333 | 10.690 | 60.805 | 1.661 | 51.776 | 0 |
| 2022 | 49.038 | 44.227 | 3.686 | 33.189 | 80.741 | 225 | 47.777 | 0 |
| 2021 | 44.798 | 40.163 | 3.347 | 79.185 | 82.735 | 0 | 3.550 | 0 |
| 2020 | 33.338 | 29.142 | 2.429 | 121.341 | 84.729 | 0 | -36.612 | 0 |
| 2019 | 30.789 | 28.021 | 2.335 | 152.477 | 86.723 | 0 | -65.754 | 0 |
| 2018 | 27.332 | 23.720 | 1.977 | 182.492 | 88.717 | 0 | -93.775 | 0 |
| 2017 | 29.295 | 26.139 | 2.178 | 208.197 | 90.711 | 0 | -117.486 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.08%
Lichiditate curentă
5.2
Viteza rotație active
0.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.08%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.52% | 10.32% | 90.19% | 89.65% | 87.41% | 91.01% | 86.78% | 89.23% |
| Marjă profit brut | 6.51% | 11.94% | 93.19% | 92.65% | 90.63% | 93.52% | 90.43% | 92.23% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.08% | 7.72% | 92.57% | 100% | -79.6% | -42.61% | -25.29% | -22.25% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.53
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6.69 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.53 | 0.62 | 0.61 | 0.54 | 0.39 | 0.36 | 0.31 | 0.32 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.69 zile | 1.71 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
5.2
Lichiditate imediată
5.2
Pondere active imobilizate
72.45%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.2 | 0.16 | 0.01 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lichiditate imediată | 5.2 | 0.16 | 0.01 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 72.45% | 97.34% | 99.72% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Pondere active circulante | 27.55% | 2.66% | 0.28% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
©Firme.ro