Companie
Detalii identificare
Nume firmăMATERNA IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 8524043 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1996000945175
EUIDROONRC.J1996000945175
Data înființării12.06.1996 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4778
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie -activitatea opticienilor -vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase -activităţile galeriilor de artă -vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie -vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor -vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor -serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă -vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
-vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie -activitatea opticienilor -vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase -activităţile galeriilor de artă -vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie -vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor -vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor -serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă -vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Brailei nr. 185, Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
220.759
Profit (Lei)
77.914
Număr angajați
1
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 220.759 | 77.914 | 6.493 | 701.564 | 109.283 | 422.883 | -164.587 | 1 |
| 2024 | 148.026 | 61.697 | 5.141 | 816.731 | 143.784 | 425.635 | -242.501 | 1 |
| 2023 | 167.811 | 95.646 | 7.971 | 705.464 | 35.407 | 361.048 | -304.198 | 1 |
| 2022 | 198.174 | 141.460 | 11.788 | 794.035 | 44.069 | 345.311 | -399.844 | 1 |
| 2021 | 200.429 | 140.356 | 11.696 | 952.759 | 62.564 | 344.080 | -541.304 | 1 |
| 2020 | 87.161 | 0 | 0 | 1.116.142 | 77.416 | 352.255 | -681.660 | 1 |
| 2019 | 90.217 | 0 | 0 | 1.147.371 | 96.399 | 379.697 | -666.464 | 3 |
| 2018 | 93.231 | 0 | 0 | 1.109.365 | 111.350 | 394.658 | -598.546 | 3 |
| 2017 | 102.656 | 0 | 0 | 1.065.445 | 130.326 | 413.706 | -516.602 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
35.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-47.34%
Lichiditate curentă
0.6
Viteza rotație active
0.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
35.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-47.34%
Profit net per salariat
77.914 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 35.29% | 41.68% | 57% | 71.38% | 70.03% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 36.29% | 42.68% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -47.34% | -25.44% | -31.44% | -35.38% | -25.93% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 77.914 Lei | 61.697 Lei | 95.646 Lei | 141.460 Lei | 140.356 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.41
Viteza rotație stocuri
0.7
Durata medie încasare creanțe
88 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.41 | 0.26 | 0.42 | 0.51 | 0.49 | 0.2 | 0.19 | 0.18 | 0.19 |
| Viteza rotație stocuri | 0.7 | 0.44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 88 zile | 67.91 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 220.759 Lei | 148.026 Lei | 167.811 Lei | 198.174 Lei | 200.429 Lei | 87.161 Lei | 30.072 Lei | 31.077 Lei | 34.219 Lei |
Lichiditate curentă
0.6
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
20.54%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.6 | 0.52 | 0.51 | 0.43 | 0.36 | 0.32 | 0.33 | 0.36 | 0.39 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.11 | 0.51 | 0.43 | 0.36 | 0.32 | 0.33 | 0.36 | 0.39 |
| Pondere active imobilizate | 20.54% | 25.25% | 8.93% | 11.32% | 15.39% | 18.02% | 20.25% | 22.01% | 23.96% |
| Pondere active circulante | 79.46% | 74.75% | 91.07% | 88.68% | 84.61% | 81.98% | 79.75% | 77.99% | 76.04% |
©Firme.ro