Companie
Detalii identificare
Nume firmăDACOMEX COM SRL
Cod unic de înregistrare8836371 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1635/1996
EUIDROONRC.J12/1635/1996
Data înființării08.10.1996 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaDuiliu Zamfirescu nr. 2, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
157.995
Profit (Lei)
-7.337
Număr angajați
1
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 157.995 | -7.337 | -611 | 47.669 | 20.161 | 60.214 | 32.706 | 1 |
| 2023 | 223.665 | 82.110 | 6.843 | 32.971 | 28.941 | 92.986 | 88.956 | 1 |
| 2022 | 120.817 | 38.939 | 3.245 | 4.135 | 11.240 | 306.362 | 313.467 | 0 |
| 2021 | 114.506 | 13.694 | 1.141 | 4.154 | 33.533 | 276.291 | 305.670 | 0 |
| 2020 | 131.052 | 38.585 | 3.215 | 6.199 | 29.988 | 295.687 | 319.476 | 0 |
| 2019 | 178.375 | 76.862 | 6.405 | 7.428 | 33.433 | 254.886 | 280.891 | 0 |
| 2018 | 131.611 | 40.605 | 3.384 | 7.594 | 0 | 211.623 | 204.029 | 1 |
| 2017 | 103.618 | 80.091 | 6.674 | 4.590 | 0 | 168.014 | 163.424 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-4.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-22.43%
Lichiditate curentă
1.26
Viteza rotație active
1.97
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-4.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-22.43%
Profit net per salariat
-7.337 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -4.64% | 36.71% | 32.23% | 11.96% | 29.44% | 43.09% | 30.85% | 77.29% |
| Marjă profit brut | 0% | 37.67% | 34.43% | 13.68% | 31.88% | 46.38% | 32.86% | 80.29% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -22.43% | 92.3% | 12.42% | 4.48% | 12.08% | 27.36% | 19.9% | 49.01% |
| Profit net per salariat | -7.337 Lei | 82.110 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 40.605 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.97
Viteza rotație stocuri
62.2
Durata medie încasare creanțe
110.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.97 | 1.83 | 0.38 | 0.37 | 0.4 | 0.62 | 0.62 | 0.62 |
| Viteza rotație stocuri | 62.2 | 355.02 | 28.56 | 0 | 76.73 | 0 | 20.35 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 110.35 zile | 73.53 zile | 723.7 zile | 710.48 zile | 481.36 zile | 6.62 zile | 42.42 zile | 7.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 157.995 Lei | 223.665 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 131.611 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.26
Lichiditate imediată
1.21
Pondere active imobilizate
25.08%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.26 | 2.82 | 74.09 | 66.51 | 47.7 | 34.31 | 27.87 | 36.6 |
| Lichiditate imediată | 1.21 | 2.8 | 73.07 | 66.51 | 47.42 | 34.31 | 27.02 | 36.6 |
| Pondere active imobilizate | 25.08% | 23.74% | 3.54% | 10.82% | 9.21% | 11.6% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 74.92% | 76.26% | 96.46% | 89.18% | 90.79% | 88.4% | 100% | 100% |
©Firme.ro