Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMBRUS SRL
Cod unic de înregistrare RO 8845701 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/475/1996
EUIDROONRC.J19/475/1996
Data înființării10.10.1996 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1107
Această clasă include:
-fabricarea băuturilor nealcoolice, cu excepţia berii şi vinului fără alcool -producţia de ape minerale naturale şi alte ape îmbuteliate -fabricarea băuturilor răcoritoare -băuturi nealcoolice aromate şi/sau îndulcite: limonadă, oranjadă, cola, băuturi din fructe, ape tonice etc. Această clasă exclude: -fabricarea de sucuri din fructe şi legume,
1032 -fabricarea băuturilor pe bază de lapte,
1051 -fabricarea produselor din cafea, ceai şi mate,
1083 -fabricarea băuturilor pe bază de alcool ,
1101; 1102; 1103; 1104; 1105 -fabricarea vinului fără alcool,
1102 -fabricarea berii fără alcool,
1105 -fabricarea îngheţatei,
1052 -activitatea de îmbuteliere sau etichetare,
4634 (dacă este efectuată ca parte a comerţului cu ridicata) şi 8292 (dacă este efectuată pe bază de plata sau contract)
-fabricarea băuturilor nealcoolice, cu excepţia berii şi vinului fără alcool -producţia de ape minerale naturale şi alte ape îmbuteliate -fabricarea băuturilor răcoritoare -băuturi nealcoolice aromate şi/sau îndulcite: limonadă, oranjadă, cola, băuturi din fructe, ape tonice etc. Această clasă exclude: -fabricarea de sucuri din fructe şi legume,
1032 -fabricarea băuturilor pe bază de lapte,
1051 -fabricarea produselor din cafea, ceai şi mate,
1083 -fabricarea băuturilor pe bază de alcool ,
1101; 1102; 1103; 1104; 1105 -fabricarea vinului fără alcool,
1102 -fabricarea berii fără alcool,
1105 -fabricarea îngheţatei,
1052 -activitatea de îmbuteliere sau etichetare,
4634 (dacă este efectuată ca parte a comerţului cu ridicata) şi 8292 (dacă este efectuată pe bază de plata sau contract)
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea bauturilor
Obiect activitateProductia de bauturi racoritoare nealcoolice; productia de ape minerale si alte ape imbuteliate
Informații de contact
Adresastr. Sportivilor nr. 6, Vlăhiţa, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
12.449
Profit (Lei)
-75.156
Număr angajați
1
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12.449 | -75.156 | -6.263 | 233.243 | 26.028 | 45.904 | -161.311 | 1 |
| 2023 | 133.771 | 0 | 0 | 230.714 | 29.346 | 115.214 | -86.154 | 2 |
| 2022 | 161.738 | 0 | 0 | 145.730 | 32.665 | 102.887 | -10.178 | 1 |
| 2021 | 113.305 | 0 | 0 | 128.406 | 36.651 | 112.142 | 20.387 | 1 |
| 2020 | 132.305 | 10.853 | 904 | 128.937 | 36.996 | 120.040 | 28.099 | 1 |
| 2019 | 210.743 | 31.671 | 2.639 | 157.991 | 54.639 | 120.598 | 17.246 | 1 |
| 2018 | 332.002 | 628 | 52 | 205.488 | 77.154 | 113.908 | -14.426 | 4 |
| 2017 | 574.049 | 0 | 0 | 232.262 | 99.771 | 117.437 | -15.054 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-603.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.59%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-603.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.59%
Profit net per salariat
-75.156 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -603.71% | 0% | 0% | 0% | 8.2% | 15.03% | 0.19% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 46.59% | 0% | 0% | 0% | 38.62% | 100% | -4.35% | 0% |
| Profit net per salariat | -75.156 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 10.853 Lei | 31.671 Lei | 157 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.17
Viteza rotație stocuri
0.51
Durata medie încasare creanțe
625.74 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.17 | 0.93 | 1.19 | 0.76 | 0.84 | 1.2 | 1.74 | 2.64 |
| Viteza rotație stocuri | 0.51 | 1.63 | 2 | 1.28 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 625.74 zile | 56.93 zile | 41.83 zile | 73.99 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 12.449 Lei | 66.886 Lei | 161.738 Lei | 113.305 Lei | 132.305 Lei | 210.743 Lei | 83.001 Lei | 63.783 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.09
Pondere active imobilizate
36.18%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.5 | 0.71 | 0.87 | 0.93 | 0.76 | 0.55 | 0.51 |
| Lichiditate imediată | 0.09 | 0.14 | 0.15 | 0.18 | 0.93 | 0.76 | 0.55 | 0.51 |
| Pondere active imobilizate | 36.18% | 20.3% | 24.1% | 24.63% | 23.56% | 31.18% | 40.38% | 45.93% |
| Pondere active circulante | 63.82% | 79.7% | 75.9% | 75.37% | 76.44% | 68.82% | 59.62% | 54.07% |
©Firme.ro