Companie
Detalii identificare
Nume firmăISCORA SRL
Cod unic de înregistrare RO 8965023 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1996001579179
EUIDROONRC.J1996001579179
Data înființării26.11.1996 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4782
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al textilelor, imbracamintei si incaltamintei efectuat prin standuri, chioscuri si piete
Informații de contact
AdresaCalistrat Hogaş nr. 16, Tecuci, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
150.505
Profit (Lei)
12.799
Număr angajați
0
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 150.505 | 12.799 | 1.067 | 4.065 | 0 | 94.231 | 90.166 | 0 |
| 2023 | 109.661 | 12.755 | 1.063 | 362.331 | 0 | 103.015 | -259.316 | 0 |
| 2022 | 73.355 | 30.183 | 2.515 | 439.793 | 0 | 156.350 | -283.443 | 0 |
| 2021 | 112.562 | 32.265 | 2.689 | 387.694 | 0 | 74.069 | -313.625 | 0 |
| 2020 | 131.848 | 30.103 | 2.509 | 378.446 | 0 | 32.556 | -345.890 | 1 |
| 2019 | 144.418 | 8.204 | 684 | 388.436 | 0 | 12.442 | -375.994 | 1 |
| 2018 | 59.091 | 0 | 0 | 403.650 | 0 | 19.452 | -384.198 | 1 |
| 2017 | 39.666 | 2.157 | 180 | 352.080 | 0 | 6.355 | -345.725 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.19%
Lichiditate curentă
23.18
Viteza rotație active
1.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.19%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.5% | 11.63% | 41.15% | 28.66% | 22.83% | 5.68% | 0% | 5.44% |
| Marjă profit brut | 10.19% | 13.79% | 44% | 31.75% | 25.89% | 8.73% | 0% | 8.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.19% | -4.92% | -10.65% | -10.29% | -8.7% | -2.18% | 0% | -0.62% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 30.103 Lei | 8.204 Lei | 0 Lei | 2.157 Lei |
Viteza rotație active
1.6
Viteza rotație stocuri
1.94
Durata medie încasare creanțe
15.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.6 | 1.06 | 0.47 | 1.52 | 4.05 | 11.61 | 3.04 | 6.24 |
| Viteza rotație stocuri | 1.94 | 1.25 | 0.53 | 1.8 | 5.13 | 45.19 | 40.06 | 20.62 |
| Durata medie încasare creanțe | 15.34 zile | 35.38 zile | 78.01 zile | 6.36 zile | 4.82 zile | 10.31 zile | 75.64 zile | 2.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 131.848 Lei | 144.418 Lei | 59.091 Lei | 39.666 Lei |
Lichiditate curentă
23.18
Lichiditate imediată
4.06
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23.18 | 0.28 | 0.36 | 0.19 | 0.09 | 0.03 | 0.05 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 4.06 | 0.04 | 0.04 | 0.03 | 0.02 | 0.02 | 0.04 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro