Companie
Detalii identificare
Nume firmăDN 1 TRANSCOM SRL
Cod unic de înregistrare RO 9058367 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1996009826408
EUIDROONRC.J1996009826408
Data înființării10.01.1997 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4329
Această clasă include instalarea de echipamente altele decât sistemele electrice, sanitare, de încălzire, de aer condiţionat sau a utilajelor industriale, în clădiri şi alte structuri de geniu civil. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateAlte lucrari de instalatii pentru constructii
Informații de contact
AdresaCalea Mosilor nr. 268, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
517.035
Profit (Lei)
355.187
Număr angajați
2
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 517.035 | 355.187 | 29.599 | 18.411 | 20.258 | 391.371 | 399.255 | 2 |
| 2023 | 128.091 | 0 | 0 | 8.733 | 35.199 | 159.609 | 194.087 | 1 |
| 2022 | 533.232 | 428.629 | 35.719 | 127.989 | 93.251 | 740.165 | 710.626 | 1 |
| 2021 | 862.155 | 229.431 | 19.119 | 57.428 | 139.839 | 389.801 | 476.667 | 2 |
| 2020 | 318.301 | 0 | 0 | 198.904 | 368.537 | 261.935 | 435.589 | 2 |
| 2019 | 683.374 | 0 | 0 | 411.596 | 423.868 | 453.505 | 469.798 | 2 |
| 2018 | 858.156 | 211.217 | 17.601 | 394.227 | 553.484 | 325.931 | 492.661 | 4 |
| 2017 | 452.579 | 202.807 | 16.901 | 125.502 | 252.980 | 294.914 | 422.392 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
68.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.96%
Lichiditate curentă
21.26
Viteza rotație active
1.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
68.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.96%
Profit net per salariat
177.594 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 68.7% | 0% | 80.38% | 26.61% | 0% | 0% | 24.61% | 44.81% |
| Marjă profit brut | 70.69% | 0% | 81.84% | 28.38% | 0% | 0% | 25.62% | 46.3% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 88.96% | 0% | 60.32% | 48.13% | 0% | 0% | 42.87% | 48.01% |
| Profit net per salariat | 177.594 Lei | 0 Lei | 428.629 Lei | 114.716 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 52.804 Lei | 50.702 Lei |
Viteza rotație active
1.26
Viteza rotație stocuri
820.69
Durata medie încasare creanțe
269.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.26 | 0.66 | 0.64 | 1.63 | 0.5 | 0.78 | 0.98 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 820.69 | 0 | 8.74 | 35.21 | 12.53 | 7.73 | 215.94 | 115.93 |
| Durata medie încasare creanțe | 269.15 zile | 130.02 zile | 197.57 zile | 48.24 zile | 257.17 zile | 194.6 zile | 132.09 zile | 123.17 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 258.518 Lei | 128.091 Lei | 533.232 Lei | 431.078 Lei | 159.151 Lei | 341.687 Lei | 214.539 Lei | 113.145 Lei |
Lichiditate curentă
21.26
Lichiditate imediată
21.22
Pondere active imobilizate
4.92%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21.26 | 18.28 | 5.78 | 6.79 | 1.32 | 1.1 | 0.83 | 2.35 |
| Lichiditate imediată | 21.22 | 18.28 | 5.31 | 6.36 | 1.19 | 0.89 | 0.82 | 2.32 |
| Pondere active imobilizate | 4.92% | 18.07% | 11.19% | 26.4% | 58.45% | 48.31% | 62.94% | 46.17% |
| Pondere active circulante | 95.08% | 81.93% | 88.81% | 73.6% | 41.55% | 51.69% | 37.06% | 53.83% |
©Firme.ro