Companie
Detalii identificare
Nume firmăALTIUM SERV SRL
Cod unic de înregistrare RO 9136350 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/42/1997
EUIDROONRC.J33/42/1997
Data înființării06.02.1997 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
Adresacom. Marginea nr. 644, Marginea, Suceava
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
162.373
Profit (Lei)
317
Număr angajați
4
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 162.373 | 317 | 26 | 378.368 | 933.719 | 743.391 | 1.210.310 | 4 |
| 2024 | 209.844 | 511 | 43 | 430.096 | 1.282.018 | 661.600 | 1.307.090 | 4 |
| 2023 | 259.208 | 6.396 | 533 | 503.393 | 1.504.341 | 592.936 | 1.290.952 | 7 |
| 2022 | 346.125 | 12.747 | 1.062 | 387.515 | 1.616.227 | 476.949 | 1.312.729 | 8 |
| 2021 | 329.704 | 3.375 | 281 | 479.844 | 1.719.425 | 453.332 | 1.299.981 | 8 |
| 2020 | 379.866 | 7.622 | 635 | 524.350 | 1.720.284 | 560.221 | 1.363.223 | 7 |
| 2019 | 596.607 | 244.985 | 20.415 | 485.433 | 1.832.910 | 465.157 | 1.409.682 | 10 |
| 2018 | 616.685 | 1.705 | 142 | 707.434 | 1.976.275 | 477.702 | 1.296.831 | 9 |
| 2017 | 970.468 | 430 | 36 | 495.872 | 1.910.855 | 369.935 | 1.295.126 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.03%
Lichiditate curentă
1.96
Viteza rotație active
0.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.03%
Profit net per salariat
79 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.2% | 0.24% | 2.47% | 3.68% | 1.02% | 2.01% | 41.06% | 0.28% | 0.04% |
| Marjă profit brut | 1.17% | 1.05% | 3.05% | 4.38% | 1.22% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.03% | 0.04% | 0.5% | 0.97% | 0.26% | 0.56% | 17.38% | 0.13% | 0.03% |
| Profit net per salariat | 79 Lei | 128 Lei | 914 Lei | 1.593 Lei | 422 Lei | 1.089 Lei | 24.499 Lei | 189 Lei | 61 Lei |
Viteza rotație active
0.1
Viteza rotație stocuri
3.41
Durata medie încasare creanțe
1337.22 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.1 | 0.11 | 0.12 | 0.17 | 0.15 | 0.17 | 0.26 | 0.25 | 0.43 |
| Viteza rotație stocuri | 3.41 | 7.66 | 0.67 | 1.21 | 1.32 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1337.22 zile | 983.91 zile | 221.79 zile | 186.01 zile | 203.66 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 40.593 Lei | 52.461 Lei | 37.030 Lei | 43.266 Lei | 41.213 Lei | 54.267 Lei | 59.661 Lei | 68.521 Lei | 138.638 Lei |
Lichiditate curentă
1.96
Lichiditate imediată
1.84
Pondere active imobilizate
55.67%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.96 | 1.54 | 1.18 | 1.23 | 0.94 | 1.07 | 0.96 | 0.68 | 0.75 |
| Lichiditate imediată | 1.84 | 1.47 | 0.41 | 0.5 | 0.42 | 1.07 | 0.96 | 0.68 | 0.75 |
| Pondere active imobilizate | 55.67% | 65.96% | 71.73% | 77.21% | 79.14% | 75.43% | 79.76% | 80.53% | 83.78% |
| Pondere active circulante | 44.33% | 34.04% | 28.27% | 22.79% | 20.86% | 24.57% | 20.24% | 19.47% | 16.22% |
©Firme.ro