Companie
Detalii identificare
Nume firmăTUDOIL PLAST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 9141216 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/60/1997
EUIDROONRC.J08/60/1997
Data înființării10.02.1997 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2229
Această clasă include:
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea altor produse din material plastic
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
207.385
Profit (Lei)
101.100
Număr angajați
1
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 207.385 | 101.100 | 8.425 | 22.395 | 55.406 | 113.815 | 147.306 | 1 |
| 2023 | 149.699 | 35.376 | 2.948 | 32.095 | 70.334 | 92.966 | 131.205 | 1 |
| 2022 | 118.818 | 28.290 | 2.358 | 30.887 | 82.601 | 63.680 | 115.394 | 1 |
| 2021 | 102.821 | 54.546 | 4.546 | 25.244 | 736 | 140.128 | 115.620 | 1 |
| 2020 | 104.054 | 54.069 | 4.506 | 18.580 | 1.454 | 78.200 | 61.074 | 1 |
| 2019 | 94.733 | 20.912 | 1.743 | 12.444 | 3.433 | 42.332 | 33.321 | 1 |
| 2018 | 70.133 | 7.842 | 654 | 68.776 | 1.630 | 104.819 | 37.673 | 1 |
| 2017 | 69.589 | 7.744 | 645 | 49.877 | 2.467 | 77.260 | 29.850 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
48.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68.63%
Lichiditate curentă
5.08
Viteza rotație active
1.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
48.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68.63%
Profit net per salariat
101.100 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 48.75% | 23.63% | 23.81% | 53.05% | 51.96% | 22.07% | 11.18% | 11.13% |
| Marjă profit brut | 49.83% | 24.65% | 26.34% | 56.05% | 54.4% | 23.08% | 12.18% | 12.13% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 68.63% | 26.96% | 24.52% | 47.18% | 88.53% | 62.76% | 20.82% | 25.94% |
| Profit net per salariat | 101.100 Lei | 35.376 Lei | 28.290 Lei | 54.546 Lei | 54.069 Lei | 20.912 Lei | 7.842 Lei | 7.744 Lei |
Viteza rotație active
1.23
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
40.21 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.23 | 0.92 | 0.81 | 0.73 | 1.31 | 2.07 | 0.66 | 0.87 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 40.21 zile | 50.17 zile | 32.8 zile | 39.86 zile | 30.45 zile | 54.23 zile | 83.97 zile | 66.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 207.385 Lei | 149.699 Lei | 118.818 Lei | 102.821 Lei | 104.054 Lei | 94.733 Lei | 70.133 Lei | 69.589 Lei |
Lichiditate curentă
5.08
Lichiditate imediată
5.08
Pondere active imobilizate
32.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.08 | 2.9 | 2.06 | 5.55 | 4.21 | 3.4 | 1.52 | 1.55 |
| Lichiditate imediată | 5.08 | 2.9 | 2.06 | 5.55 | 4.21 | 3.4 | 1.52 | 1.55 |
| Pondere active imobilizate | 32.74% | 43.07% | 56.47% | 0.52% | 1.83% | 7.5% | 1.53% | 3.09% |
| Pondere active circulante | 67.26% | 56.93% | 43.53% | 99.48% | 98.17% | 92.5% | 98.47% | 96.91% |
©Firme.ro