Companie
Detalii identificare
Nume firmăGIONIADA IMPEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 9167216 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/58/1997
EUIDROONRC.J15/58/1997
Data înființării17.02.1997 - 29 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Pictor Nicolae Grigorescu nr. 48, Titu, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
459.275
Profit (Lei)
141
Număr angajați
2
Vechime
29 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 459.275 | 141 | 12 | 25.494 | 245.788 | 928.483 | 1.148.777 | 2 |
| 2023 | 501.673 | 36.258 | 3.022 | 8.423 | 245.788 | 951.271 | 1.188.636 | 2 |
| 2022 | 688.289 | 1.366.523 | 113.877 | 17.421 | 245.788 | 1.144.011 | 1.372.378 | 2 |
| 2021 | 705.468 | 79.338 | 6.612 | 226.348 | 694.332 | 532.505 | 975.855 | 2 |
| 2020 | 528.984 | 0 | 0 | 362.540 | 694.332 | 564.725 | 896.517 | 3 |
| 2019 | 496.105 | 0 | 0 | 272.104 | 694.332 | 495.461 | 917.689 | 3 |
| 2018 | 580.843 | 0 | 0 | 218.282 | 694.332 | 479.908 | 955.958 | 3 |
| 2017 | 665.069 | 0 | 0 | 260.977 | 703.013 | 524.396 | 966.432 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.01%
Lichiditate curentă
36.42
Viteza rotație active
0.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.01%
Profit net per salariat
71 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.03% | 7.23% | 198.54% | 11.25% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 2.07% | 8.32% | 202.09% | 12.26% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.01% | 3.05% | 99.57% | 8.13% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 71 Lei | 18.129 Lei | 683.262 Lei | 39.669 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.39
Viteza rotație stocuri
0.75
Durata medie încasare creanțe
0.89 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.39 | 0.42 | 0.5 | 0.58 | 0.42 | 0.42 | 0.49 | 0.54 |
| Viteza rotație stocuri | 0.75 | 0.86 | 1.38 | 1.29 | 0.82 | 0.86 | 1.05 | 1.16 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.89 zile | 6.02 zile | 2.45 zile | 2.56 zile | 1.69 zile | 3.06 zile | 3.88 zile | 12.15 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 229.638 Lei | 250.837 Lei | 344.145 Lei | 352.734 Lei | 176.328 Lei | 165.368 Lei | 193.614 Lei | 221.690 Lei |
Lichiditate curentă
36.42
Lichiditate imediată
12.42
Pondere active imobilizate
20.93%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 36.42 | 112.94 | 65.67 | 2.35 | 1.56 | 1.82 | 2.2 | 2.01 |
| Lichiditate imediată | 12.42 | 43.88 | 37.03 | -0.07 | -0.22 | -0.3 | -0.32 | -0.19 |
| Pondere active imobilizate | 20.93% | 20.53% | 17.69% | 56.6% | 55.15% | 58.36% | 59.13% | 57.28% |
| Pondere active circulante | 79.07% | 79.47% | 82.31% | 43.4% | 44.85% | 41.64% | 40.87% | 42.72% |
©Firme.ro