Companie
Detalii identificare
Nume firmăAPOSTROF EXIM SRL
Cod unic de înregistrare RO 9485880 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1997000494164
EUIDROONRC.J1997000494164
Data înființării05.06.1997 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. General Ghenescu nr. 7, Băileşti, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
222.383
Profit (Lei)
12.817
Număr angajați
1
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 222.383 | 12.817 | 1.068 | 169.857 | 218.796 | 217.291 | 266.230 | 1 |
| 2023 | 250.931 | 0 | 0 | 41.923 | 232.908 | 62.428 | 253.413 | 1 |
| 2022 | 231.188 | 19.812 | 1.651 | 75.804 | 247.390 | 157.595 | 329.181 | 1 |
| 2021 | 408.949 | 27.647 | 2.304 | 57.062 | 270.915 | 95.516 | 309.369 | 1 |
| 2020 | 284.751 | 19.490 | 1.624 | 93.450 | 311.334 | 137.519 | 355.403 | 1 |
| 2019 | 364.182 | 31.960 | 2.663 | 61.995 | 353.878 | 74.820 | 366.703 | 1 |
| 2018 | 369.677 | 75.203 | 6.267 | 69.277 | 397.459 | 107.614 | 435.796 | 1 |
| 2017 | 309.796 | 54.515 | 4.543 | 9.423 | 256.741 | 87.477 | 334.795 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.81%
Lichiditate curentă
1.28
Viteza rotație active
0.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.81%
Profit net per salariat
12.817 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.76% | 0% | 8.57% | 6.76% | 6.84% | 8.78% | 20.34% | 17.6% |
| Marjă profit brut | 6.84% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.81% | 0% | 6.02% | 8.94% | 5.48% | 8.72% | 17.26% | 16.28% |
| Profit net per salariat | 12.817 Lei | 0 Lei | 19.812 Lei | 27.647 Lei | 19.490 Lei | 31.960 Lei | 75.203 Lei | 54.515 Lei |
Viteza rotație active
0.51
Viteza rotație stocuri
1.84
Durata medie încasare creanțe
49.1 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.51 | 0.85 | 0.57 | 1.12 | 0.63 | 0.85 | 0.73 | 0.9 |
| Viteza rotație stocuri | 1.84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 49.1 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 222.383 Lei | 250.931 Lei | 231.188 Lei | 408.949 Lei | 284.751 Lei | 364.182 Lei | 369.677 Lei | 309.796 Lei |
Lichiditate curentă
1.28
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
50.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.28 | 1.49 | 2.08 | 1.67 | 1.47 | 1.21 | 1.55 | 9.28 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 1.49 | 2.08 | 1.67 | 1.47 | 1.21 | 1.55 | 9.28 |
| Pondere active imobilizate | 50.17% | 78.86% | 61.09% | 73.93% | 69.36% | 82.55% | 78.69% | 74.59% |
| Pondere active circulante | 49.83% | 21.14% | 38.91% | 26.07% | 30.64% | 17.45% | 21.31% | 25.41% |
©Firme.ro