Companie
Detalii identificare
Nume firmăGETEMAR SRL
Cod unic de înregistrare RO 9491890 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/730/1997
EUIDROONRC.J22/730/1997
Data înființării09.06.1997 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4759
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a mobilei de uz casnic -vânzarea cu amanuntul a articolelor de iluminat -vânzarea cu amanuntul a articolelor de menaj şi a tacâmurilor, vesela din sticlă, porţelan şi ceramică -vânzarea cu amanuntul a produselor din lemn, plută şi împletituri -vânzarea cu amanuntul a articolelor casnice neelectrice -vânzarea cu amanuntul a instrumentelor muzicale şi a partiturilor -vânzarea cu amanuntul a sistemelor de securitate, cum ar fi mecanisme de închidere, seifuri şi case de bani, fără instalare sau servicii de întreţinere -vânzarea cu amanuntul a altor articole şi echipamente de uz casnic Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al antichităţilor,
4779
-vânzarea cu amanuntul a mobilei de uz casnic -vânzarea cu amanuntul a articolelor de iluminat -vânzarea cu amanuntul a articolelor de menaj şi a tacâmurilor, vesela din sticlă, porţelan şi ceramică -vânzarea cu amanuntul a produselor din lemn, plută şi împletituri -vânzarea cu amanuntul a articolelor casnice neelectrice -vânzarea cu amanuntul a instrumentelor muzicale şi a partiturilor -vânzarea cu amanuntul a sistemelor de securitate, cum ar fi mecanisme de închidere, seifuri şi case de bani, fără instalare sau servicii de întreţinere -vânzarea cu amanuntul a altor articole şi echipamente de uz casnic Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al antichităţilor,
4779
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al mobilei, al articolelor de iluminat si al articolelor de uz casnic n.c.a., in magazine specializate
Informații de contact
AdresaBuridava nr. 16, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
86.626
Profit (Lei)
88.666
Număr angajați
1
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 86.626 | 88.666 | 7.389 | 133.334 | 82.184 | 183.998 | 132.848 | 1 |
| 2023 | 88.952 | 546.886 | 45.574 | 216.746 | 0 | 260.928 | 44.182 | 1 |
| 2022 | 83.258 | 17.430 | 1.453 | 774.899 | 0 | 272.194 | -502.705 | 1 |
| 2021 | 72.991 | 5.217 | 435 | 834.477 | 423 | 313.919 | -520.135 | 1 |
| 2020 | 86.692 | 0 | 0 | 885.803 | 847 | 359.604 | -525.352 | 1 |
| 2019 | 154.531 | 0 | 0 | 887.407 | 1.271 | 381.096 | -505.040 | 1 |
| 2018 | 113.028 | 9.818 | 818 | 873.516 | 1.695 | 476.007 | -395.814 | 2 |
| 2017 | 139.155 | 5.340 | 445 | 785.848 | 4.645 | 375.570 | -405.633 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
102.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
66.74%
Lichiditate curentă
1.38
Viteza rotație active
0.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
102.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
66.74%
Profit net per salariat
88.666 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 102.35% | 614.81% | 20.93% | 7.15% | 0% | 0% | 8.69% | 3.84% |
| Marjă profit brut | 105.6% | 622.73% | 23.12% | 9.25% | 0% | 0% | 10.57% | 5.68% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 66.74% | 100% | -3.47% | -1% | 0% | 0% | -2.48% | -1.32% |
| Profit net per salariat | 88.666 Lei | 546.886 Lei | 17.430 Lei | 5.217 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 4.909 Lei | 5.340 Lei |
Viteza rotație active
0.33
Viteza rotație stocuri
0.49
Durata medie încasare creanțe
16.1 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.33 | 0.34 | 0.31 | 0.23 | 0.24 | 0.4 | 0.24 | 0.37 |
| Viteza rotație stocuri | 0.49 | 0.38 | 0.31 | 0.24 | 0.25 | 0.41 | 0.24 | 0.37 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.1 zile | 15.96 zile | 17.61 zile | 25.71 zile | 22.45 zile | 3.75 zile | 38.16 zile | 3.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 86.626 Lei | 88.952 Lei | 83.258 Lei | 72.991 Lei | 86.692 Lei | 154.531 Lei | 56.514 Lei | 139.155 Lei |
Lichiditate curentă
1.38
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
30.88%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.38 | 1.2 | 0.35 | 0.38 | 0.41 | 0.43 | 0.54 | 0.48 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 0.13 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0 | 0.02 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 30.88% | 0% | 0% | 0.13% | 0.23% | 0.33% | 0.35% | 1.22% |
| Pondere active circulante | 69.12% | 100% | 100% | 99.87% | 99.77% | 99.67% | 99.65% | 98.78% |
©Firme.ro