Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRICOLA 96 SA TIGANASI
Cod unic de înregistrare RO 9536917 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1997000833228
EUIDROONRC.J1997000833228
Data înființării25.06.1997 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaŢigănaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
43.823.769
Profit (Lei)
2.120.475
Număr angajați
172
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 43.823.769 | 2.120.475 | 176.706 | 67.761.190 | 55.659.102 | 57.739.171 | 45.715.610 | 172 |
| 2023 | 57.506.996 | 2.217.032 | 184.753 | 58.412.988 | 55.808.164 | 46.187.414 | 43.624.200 | 202 |
| 2022 | 100.501.977 | 9.140.751 | 761.729 | 64.603.678 | 56.604.657 | 49.893.596 | 41.407.168 | 174 |
| 2021 | 80.416.184 | 6.652.720 | 554.393 | 58.951.197 | 51.908.948 | 41.619.199 | 34.568.987 | 181 |
| 2020 | 61.319.186 | 567.001 | 47.250 | 64.029.212 | 53.064.312 | 39.847.876 | 28.876.265 | 187 |
| 2019 | 62.031.099 | 993.997 | 82.833 | 61.722.276 | 55.876.097 | 34.164.468 | 28.309.264 | 172 |
| 2018 | 57.859.207 | 3.695.080 | 307.923 | 57.620.309 | 51.226.270 | 33.721.161 | 27.315.267 | 165 |
| 2017 | 51.483.998 | 7.301.410 | 608.451 | 32.487.195 | 25.106.313 | 30.991.022 | 23.620.188 | 109 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.64%
Lichiditate curentă
0.85
Viteza rotație active
0.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.64%
Profit net per salariat
12.328 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.84% | 3.86% | 9.1% | 8.27% | 0.92% | 1.6% | 6.39% | 14.18% |
| Marjă profit brut | 5.56% | 4.33% | 9.74% | 9.22% | 1.06% | 1.86% | 6.48% | 14.82% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.64% | 5.08% | 22.08% | 19.24% | 1.96% | 3.51% | 13.53% | 30.91% |
| Profit net per salariat | 12.328 Lei | 10.975 Lei | 52.533 Lei | 36.755 Lei | 3.032 Lei | 5.779 Lei | 22.394 Lei | 66.985 Lei |
Viteza rotație active
0.39
Viteza rotație stocuri
2.04
Durata medie încasare creanțe
268.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.39 | 0.56 | 0.94 | 0.86 | 0.66 | 0.69 | 0.68 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 2.04 | 2.66 | 4.12 | 3.91 | 2.73 | 4.29 | 3.47 | 3.3 |
| Durata medie încasare creanțe | 268.4 zile | 144.69 zile | 88.69 zile | 94.66 zile | 101.63 zile | 111.5 zile | 105.35 zile | 79.13 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 254.789 Lei | 284.688 Lei | 577.598 Lei | 444.288 Lei | 327.910 Lei | 360.646 Lei | 350.662 Lei | 472.330 Lei |
Lichiditate curentă
0.85
Lichiditate imediată
0.54
Pondere active imobilizate
49.08%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.85 | 0.79 | 0.77 | 0.71 | 0.62 | 0.55 | 0.59 | 0.95 |
| Lichiditate imediată | 0.54 | 0.42 | 0.39 | 0.36 | 0.27 | 0.32 | 0.3 | 0.47 |
| Pondere active imobilizate | 49.08% | 54.72% | 53.15% | 55.5% | 57.11% | 62.06% | 60.3% | 44.75% |
| Pondere active circulante | 50.92% | 45.28% | 46.85% | 44.5% | 42.89% | 37.94% | 39.7% | 55.25% |
©Firme.ro