Companie
Detalii identificare
Nume firmăDENMAR MARKET COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 9577321 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/478/1997
EUIDROONRC.J03/478/1997
Data înființării10.07.1997 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
Adresa1 Decembrie 1918 nr. 3, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
47.919
Profit (Lei)
12.432
Număr angajați
0
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 47.919 | 12.432 | 1.036 | 10.748 | 1.352 | 42.639 | 33.243 | 0 |
| 2023 | 37.226 | 17.261 | 1.438 | 0 | -5.189 | 73.541 | 68.352 | 0 |
| 2022 | 38.372 | 33.052 | 2.754 | 1.629 | 774 | 89.446 | 88.591 | 0 |
| 2021 | 39.551 | 34.728 | 2.894 | 1.232 | 774 | 55.997 | 55.539 | 0 |
| 2020 | 29.206 | 15.835 | 1.320 | 1.231 | -597 | 38.474 | 36.646 | 0 |
| 2019 | 102.144 | 12.361 | 1.030 | 26.208 | 17.315 | 67.731 | 58.838 | 0 |
| 2018 | 375.384 | 25.667 | 2.139 | 45.406 | 17.315 | 74.569 | 46.478 | 3 |
| 2017 | 444.053 | 41.401 | 3.450 | 124.163 | 17.315 | 169.060 | 62.212 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
37.4%
Lichiditate curentă
3.97
Viteza rotație active
1.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
37.4%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.94% | 46.37% | 86.14% | 87.81% | 54.22% | 12.1% | 6.84% | 9.32% |
| Marjă profit brut | 30.89% | 54.35% | 89.14% | 90.09% | 57.22% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 37.4% | 25.25% | 37.31% | 62.53% | 43.21% | 21.01% | 55.22% | 66.55% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 8.556 Lei | 13.800 Lei |
Viteza rotație active
1.09
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
102.72 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.09 | 0.54 | 0.43 | 0.7 | 0.77 | 1.2 | 4.09 | 2.38 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 37226 | 7.65 | 7.23 | 5.34 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 102.72 zile | 132.36 zile | 93.14 zile | 80.75 zile | 106.79 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 125.128 Lei | 148.018 Lei |
Lichiditate curentă
3.97
Lichiditate imediată
3.97
Pondere active imobilizate
3.07%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.97 | 0 | 54.91 | 45.45 | 31.25 | 2.58 | 1.64 | 1.36 |
| Lichiditate imediată | 3.97 | 0 | 51.83 | 41.01 | 26.81 | 2.58 | 1.64 | 1.36 |
| Pondere active imobilizate | 3.07% | -7.59% | 0.86% | 1.36% | -1.58% | 20.36% | 18.84% | 9.29% |
| Pondere active circulante | 96.93% | 107.59% | 99.14% | 98.64% | 101.58% | 79.64% | 81.16% | 90.71% |
©Firme.ro