Companie
Detalii identificare
Nume firmăSORVIR PRODCOM SRL
Cod unic de înregistrare RO 9720633 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1997000484332
EUIDROONRC.J1997000484332
Data înființării01.09.1997 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6024
Clasa CAEN 6024 se referă la transporturile rutiere de mărfuri, care includ activități de transport și distribuție a mărfurilor pe drumuri. Acest tip de activitate este încadrat în sectiunea A, diviziunea 60 și grupa 602 a Clasificării Activităților din Economia Națională.
Industrie
A
Sector60
Obiect activitateTransporturi rutiere de mărfuri
Informații de contact
AdresaNaţională nr. 58, Sat Podu Coşnei | Comuna Coşna, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
9.517
Profit (Lei)
106
Număr angajați
1
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9.517 | 106 | 9 | 17.033 | 56.344 | 3.251 | 42.562 | 1 |
| 2023 | 9.429 | 467 | 39 | 17.229 | 56.344 | 3.341 | 42.456 | 1 |
| 2022 | 9.091 | 2.176 | 181 | 123.270 | 148.956 | 16.304 | 41.990 | 1 |
| 2021 | 8.717 | 236 | 20 | 116.200 | 148.956 | 7.058 | 39.814 | 1 |
| 2020 | 10.861 | 202 | 17 | 124.400 | 148.956 | 15.022 | 39.578 | 1 |
| 2019 | 12.406 | 304 | 25 | 115.078 | 148.956 | 5.498 | 39.376 | 1 |
| 2018 | 7.978 | 333 | 28 | 133.496 | 148.954 | 23.614 | 39.072 | 2 |
| 2017 | 13.453 | 54 | 5 | 114.795 | 148.956 | 4.578 | 38.739 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.25%
Lichiditate curentă
0.19
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.25%
Profit net per salariat
106 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.11% | 4.95% | 23.94% | 2.71% | 1.86% | 2.45% | 4.17% | 0.4% |
| Marjă profit brut | 1.31% | 5.9% | 25.28% | 4.63% | 2.74% | 3.46% | 10.32% | 2.52% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.25% | 1.1% | 5.18% | 0.59% | 0.51% | 0.77% | 0.85% | 0.14% |
| Profit net per salariat | 106 Lei | 467 Lei | 2.176 Lei | 236 Lei | 202 Lei | 304 Lei | 167 Lei | 27 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
122.77 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.16 | 0.06 | 0.06 | 0.07 | 0.08 | 0.05 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.2 | 6.19 | 0.68 | 14.43 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.77 zile | 128.67 zile | 539.13 zile | 126.04 zile | 242.27 zile | 90.76 zile | 332.75 zile | 97.1 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 9.517 Lei | 9.429 Lei | 9.091 Lei | 8.717 Lei | 10.861 Lei | 12.406 Lei | 3.989 Lei | 6.727 Lei |
Lichiditate curentă
0.19
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
94.54%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.19 | 0.19 | 0.13 | 0.06 | 0.12 | 0.05 | 0.18 | 0.04 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 0.19 | 0.13 | 0.06 | 0.08 | 0.03 | 0.09 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 94.54% | 94.4% | 90.13% | 95.48% | 90.84% | 96.44% | 86.32% | 97.02% |
| Pondere active circulante | 5.46% | 5.6% | 9.87% | 4.52% | 9.16% | 3.56% | 13.68% | 2.98% |
©Firme.ro