Companie
Detalii identificare
Nume firmăZHONG XIN IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 9931800 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1997008770406
EUIDROONRC.J1997008770406
Data înființării13.11.1997 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4616
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu textile, confectii din blana, incaltaminte si articole din piele
Informații de contact
AdresaVergului nr. 3, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
186.080
Profit (Lei)
-407.026
Număr angajați
2
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 186.080 | -407.026 | -33.919 | 657.841 | 0 | 827.627 | 169.786 | 2 |
| 2023 | 160.618 | 0 | 0 | 1.228.577 | 0 | 1.166.397 | -62.180 | 1 |
| 2022 | 285.736 | 0 | 0 | 1.395.435 | 0 | 1.414.638 | 19.739 | 1 |
| 2021 | 457.503 | 49.200 | 4.100 | 1.724.719 | 0 | 1.757.757 | 34.248 | 2 |
| 2020 | 472.985 | 0 | 0 | 1.773.736 | 0 | 1.758.783 | -14.951 | 1 |
| 2019 | 744.342 | 0 | 0 | 1.693.063 | 0 | 1.692.207 | -854 | 3 |
| 2018 | 1.039.096 | 0 | 0 | 1.691.085 | 0 | 1.701.170 | 4.849 | 4 |
| 2017 | 780.964 | 0 | 0 | 1.075.547 | 0 | 1.165.238 | 84.484 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-218.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-239.73%
Lichiditate curentă
1.26
Viteza rotație active
0.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-218.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-239.73%
Profit net per salariat
-203.513 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -218.74% | 0% | 0% | 10.75% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -239.73% | 0% | 0% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -203.513 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 24.600 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.22
Viteza rotație stocuri
0.25
Durata medie încasare creanțe
65.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.22 | 0.14 | 0.2 | 0.26 | 0.27 | 0.44 | 0.61 | 0.67 |
| Viteza rotație stocuri | 0.25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 65.83 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 93.040 Lei | 160.618 Lei | 285.736 Lei | 228.752 Lei | 472.985 Lei | 248.114 Lei | 259.774 Lei | 195.241 Lei |
Lichiditate curentă
1.26
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.26 | 0.95 | 1.01 | 1.02 | 0.99 | 1 | 1.01 | 1.08 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 0.95 | 1.01 | 1.02 | 0.99 | 1 | 1.01 | 1.08 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro