Companie
Detalii identificare
Nume firmăACTROS TRANS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11644198 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/715/1998
EUIDROONRC.J12/715/1998
Data înființării08.04.1999 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaP-Ţa Republicii nr. 8, Huedin, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
200.050
Profit (Lei)
-33.352
Număr angajați
1
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 200.050 | -33.352 | -2.779 | 40.624 | 51.263 | 54.714 | 65.353 | 1 |
| 2023 | 248.422 | 0 | 0 | 21.640 | 0 | 118.230 | 96.590 | 1 |
| 2022 | 275.886 | 11.759 | 980 | 20.528 | 0 | 119.233 | 98.705 | 1 |
| 2021 | 233.446 | 12.177 | 1.015 | 12.864 | 1.123 | 98.687 | 86.946 | 1 |
| 2020 | 152.090 | 6.663 | 555 | 10.227 | 350 | 84.645 | 74.768 | 1 |
| 2019 | 222.040 | 13.153 | 1.096 | 15.403 | 1.190 | 82.318 | 68.105 | 1 |
| 2018 | 200.287 | 12.335 | 1.028 | 25.550 | 2.171 | 78.331 | 54.952 | 1 |
| 2017 | 174.341 | 7.827 | 652 | 38.263 | 3.011 | 77.869 | 42.617 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-16.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51.03%
Lichiditate curentă
1.35
Viteza rotație active
1.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-16.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51.03%
Profit net per salariat
-33.352 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -16.67% | 0% | 4.26% | 5.22% | 4.38% | 5.92% | 6.16% | 4.49% |
| Marjă profit brut | 0% | 0.08% | 6.23% | 8.39% | 7.29% | 9.07% | 9.3% | 7.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -51.03% | 0% | 11.91% | 14.01% | 8.91% | 19.31% | 22.45% | 18.37% |
| Profit net per salariat | -33.352 Lei | 0 Lei | 11.759 Lei | 12.177 Lei | 6.663 Lei | 13.153 Lei | 12.335 Lei | 7.827 Lei |
Viteza rotație active
1.89
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
19.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.89 | 2.1 | 2.31 | 2.34 | 1.79 | 2.66 | 2.49 | 2.16 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 19.4 zile | 32.84 zile | 41.2 zile | 35.67 zile | 79.88 zile | 70.07 zile | 70.23 zile | 84.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 200.050 Lei | 248.422 Lei | 275.886 Lei | 233.446 Lei | 152.090 Lei | 222.040 Lei | 200.287 Lei | 174.341 Lei |
Lichiditate curentă
1.35
Lichiditate imediată
1.35
Pondere active imobilizate
48.37%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.35 | 5.46 | 5.81 | 7.67 | 8.28 | 5.34 | 3.07 | 2.04 |
| Lichiditate imediată | 1.35 | 5.46 | 5.81 | 7.67 | 8.28 | 5.34 | 3.07 | 2.04 |
| Pondere active imobilizate | 48.37% | 0% | 0% | 1.13% | 0.41% | 1.43% | 2.7% | 3.72% |
| Pondere active circulante | 51.63% | 100% | 100% | 98.87% | 99.59% | 98.57% | 97.3% | 96.28% |
©Firme.ro