Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRAL COLINA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 26634362 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/91/2010
EUIDROONRC.J06/91/2010
Data înființării11.03.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
142
Această clasă include:
-creşterea şi reproducţia altor bovine pentru carne -producţia de material seminal de bovine
-creşterea şi reproducţia altor bovine pentru carne -producţia de material seminal de bovine
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCresterea altor bovine
Informații de contact
Adresastr. Industriei nr. 10, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.076.230
Profit (Lei)
733.119
Număr angajați
2
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.076.230 | 733.119 | 61.093 | 2.496.674 | 4.569.069 | 2.035.962 | 4.108.357 | 2 |
| 2023 | 904.444 | 689.696 | 57.475 | 60.990 | 1.008.912 | 2.427.315 | 3.375.237 | 2 |
| 2022 | 1.058.319 | 863.484 | 71.957 | 24.487 | 1.022.775 | 1.702.262 | 2.686.722 | 2 |
| 2021 | 327.779 | 158.648 | 13.221 | 26.114 | 1.046.741 | 802.612 | 1.823.239 | 1 |
| 2020 | 831.797 | 693.718 | 57.810 | 268.964 | 1.060.805 | 868.851 | 1.660.692 | 1 |
| 2019 | 1.006.723 | 824.002 | 68.667 | 625.473 | 1.055.861 | 536.586 | 966.974 | 1 |
| 2018 | 229.638 | 126.930 | 10.578 | 820.041 | 843.104 | 119.909 | 142.972 | 0 |
| 2017 | 80.953 | 40.376 | 3.365 | 111.577 | 2.888 | 124.731 | 16.042 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
68.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.84%
Lichiditate curentă
0.82
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
68.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.84%
Profit net per salariat
366.560 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 68.12% | 76.26% | 81.59% | 48.4% | 83.4% | 81.85% | 55.27% | 49.88% |
| Marjă profit brut | 81.09% | 77.2% | 82.35% | 49.41% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 17.84% | 20.43% | 32.14% | 8.7% | 41.77% | 85.21% | 88.78% | 100% |
| Profit net per salariat | 366.560 Lei | 344.848 Lei | 431.742 Lei | 158.648 Lei | 693.718 Lei | 824.002 Lei | n/a | 20.188 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
120.11
Durata medie încasare creanțe
651.18 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.26 | 0.39 | 0.18 | 0.43 | 0.63 | 0.24 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 120.11 | 103.57 | 125.99 | 39.02 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 651.18 zile | 762.79 zile | 558.8 zile | 367.97 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 538.115 Lei | 452.222 Lei | 529.160 Lei | 327.779 Lei | 831.797 Lei | 1.006.723 Lei | n/a | 40.477 Lei |
Lichiditate curentă
0.82
Lichiditate imediată
0.81
Pondere active imobilizate
69.18%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.82 | 39.8 | 69.52 | 30.73 | 3.23 | 0.86 | 0.15 | 1.12 |
| Lichiditate imediată | 0.81 | 39.66 | 69.17 | 30.41 | 3.23 | 0.86 | 0.15 | 1.12 |
| Pondere active imobilizate | 69.18% | 29.36% | 37.53% | 56.6% | 54.97% | 66.3% | 87.55% | 2.26% |
| Pondere active circulante | 30.82% | 70.64% | 62.47% | 43.4% | 45.03% | 33.7% | 12.45% | 97.74% |
©Firme.ro