Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO COMERT SUD S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 18727266 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/333/2006
EUIDROONRC.J51/333/2006
Data înființării02.06.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
AdresaB-Dul 1 Decembrie, Olteniţa, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
876.117
Profit (Lei)
43.524
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 876.117 | 43.524 | 3.627 | 873.505 | 321.289 | 783.914 | 231.698 | 0 |
| 2023 | 880.329 | 92.761 | 7.730 | 900.032 | 376.368 | 711.838 | 188.174 | 1 |
| 2022 | 968.237 | 91.498 | 7.625 | 890.567 | 376.368 | 609.612 | 95.413 | 0 |
| 2021 | 586.341 | 52.269 | 4.356 | 941.256 | 409.093 | 536.078 | 3.915 | 2 |
| 2020 | 453.620 | 7.144 | 595 | 900.474 | 445.387 | 406.733 | -48.354 | 2 |
| 2019 | 418.353 | 0 | 0 | 907.014 | 445.387 | 406.128 | -55.499 | 2 |
| 2018 | 1.020.255 | 3.408 | 284 | 971.655 | 301.604 | 654.164 | -15.887 | 2 |
| 2017 | 1.261.050 | 4.186 | 349 | 1.033.473 | 300.839 | 687.689 | -18.789 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.78%
Lichiditate curentă
0.9
Viteza rotație active
0.79
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.78%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.97% | 10.54% | 9.45% | 8.91% | 1.57% | 0% | 0.33% | 0.33% |
| Marjă profit brut | 6.46% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 18.78% | 49.3% | 95.9% | 100% | -14.77% | 0% | -21.45% | -22.28% |
| Profit net per salariat | n/a | 92.761 Lei | n/a | 26.135 Lei | 3.572 Lei | 0 Lei | 1.704 Lei | 837 Lei |
Viteza rotație active
0.79
Viteza rotație stocuri
1.75
Durata medie încasare creanțe
87.61 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.79 | 0.81 | 0.98 | 0.62 | 0.53 | 0.49 | 1.07 | 1.28 |
| Viteza rotație stocuri | 1.75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 87.61 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 880.329 Lei | n/a | 293.171 Lei | 226.810 Lei | 209.177 Lei | 510.128 Lei | 252.210 Lei |
Lichiditate curentă
0.9
Lichiditate imediată
0.32
Pondere active imobilizate
29.07%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.9 | 0.79 | 0.68 | 0.57 | 0.45 | 0.45 | 0.67 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 0.32 | 0.79 | 0.68 | 0.57 | 0.45 | 0.45 | 0.67 | 0.67 |
| Pondere active imobilizate | 29.07% | 34.59% | 38.17% | 43.28% | 52.27% | 52.31% | 31.56% | 30.43% |
| Pondere active circulante | 70.93% | 65.41% | 61.83% | 56.72% | 47.73% | 47.69% | 68.44% | 69.57% |
©Firme.ro