Companie
Detalii identificare
Nume firmăARMTECH S.A.
Cod unic de înregistrare RO 11789180 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/180/1999
EUIDROONRC.J03/180/1999
Data înființării27.05.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2611
Această clasă include fabricarea de semiconductori şi alte componente pentru instalaţii electronice. Această clasă include:
-fabricarea de condensatoare electronice -fabricarea de rezistori electronici -fabricarea de microprocesoare -fabricarea de tuburi electronice -fabricarea de conectori electronici -fabricarea de microansambluri cu circuite imprimate neizolate -fabricarea de circuite integrate (analogice, digitale sau hibride) -fabricarea de diode, tranzistori şi dispozitive semiconductoare similare -fabricarea de inductori (de exemplu bobine de impedanţă, transformatoare), de tipul componentelor electronice -fabricarea cristalelor şi ansamblelor de cristale electronice -fabricarea de solenoizi, comutatoare şi traductori pentru aplicaţii electronice -fabricarea de circuite imprimate semiconductoare, finisate sau semi-finisate -fabricarea componentelor pentru ecrane/display-uri (plasmă, polimeri, LCD) -fabricarea diodelor emiţătoare de lumină (LED)
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de cabluri pentru imprimante, cabluri de monitor, cabluri USB, conectori diverşi, etc. Această clasă exclude: -tipărirea ,,cartelelor inteligente (cardurilor smart)’’,
1812 -fabricarea ecranelor pentru calculatoare şi televizor,
2620, 2640 -fabricarea de modemuri (echipament de transmisie),
2612 -fabricarea de tuburi de raze X şi a dispozitivelor similare de radiaţii
2660 -fabricarea de echipamente şi instrumente optice,
2670 -fabricarea de dispozitive similare pentru aplicaţii electrice,
27 -fabricarea de startere,
2711 -fabricarea de relee electrice,
2712 -fabricarea dispozitivelor de conexiune a cablurilor electrice,
2733 -fabricarea de echipamente complete este clasificată în altă parte, în baza clasificării întregului echipament
-fabricarea de condensatoare electronice -fabricarea de rezistori electronici -fabricarea de microprocesoare -fabricarea de tuburi electronice -fabricarea de conectori electronici -fabricarea de microansambluri cu circuite imprimate neizolate -fabricarea de circuite integrate (analogice, digitale sau hibride) -fabricarea de diode, tranzistori şi dispozitive semiconductoare similare -fabricarea de inductori (de exemplu bobine de impedanţă, transformatoare), de tipul componentelor electronice -fabricarea cristalelor şi ansamblelor de cristale electronice -fabricarea de solenoizi, comutatoare şi traductori pentru aplicaţii electronice -fabricarea de circuite imprimate semiconductoare, finisate sau semi-finisate -fabricarea componentelor pentru ecrane/display-uri (plasmă, polimeri, LCD) -fabricarea diodelor emiţătoare de lumină (LED)
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de cabluri pentru imprimante, cabluri de monitor, cabluri USB, conectori diverşi, etc. Această clasă exclude: -tipărirea ,,cartelelor inteligente (cardurilor smart)’’,
1812 -fabricarea ecranelor pentru calculatoare şi televizor,
2620, 2640 -fabricarea de modemuri (echipament de transmisie),
2612 -fabricarea de tuburi de raze X şi a dispozitivelor similare de radiaţii
2660 -fabricarea de echipamente şi instrumente optice,
2670 -fabricarea de dispozitive similare pentru aplicaţii electrice,
27 -fabricarea de startere,
2711 -fabricarea de relee electrice,
2712 -fabricarea dispozitivelor de conexiune a cablurilor electrice,
2733 -fabricarea de echipamente complete este clasificată în altă parte, în baza clasificării întregului echipament
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea calculatoarelor si a produselor electronice si optice
Obiect activitateFabricarea subansamblurilor electronice (module)
Informații de contact
Adresastr. Nordului nr. 7-9, Curtea De Argeş, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
130.277
Profit (Lei)
9.944
Număr angajați
3
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 130.277 | 9.944 | 829 | 1.417.758 | 939.659 | 1.554.284 | 1.098.348 | 3 |
| 2023 | 264.117 | 7.758 | 647 | 831.243 | 993.633 | 989.851 | 1.174.404 | 3 |
| 2022 | 195.624 | 0 | 0 | 738.019 | 998.037 | 906.628 | 1.166.646 | 4 |
| 2021 | 188.500 | 0 | 0 | 730.991 | 1.002.441 | 918.523 | 1.189.973 | 2 |
| 2020 | 218.625 | 16.488 | 1.374 | 792.028 | 1.006.845 | 1.005.625 | 1.220.442 | 4 |
| 2019 | 177.400 | 16.353 | 1.363 | 871.805 | 896.959 | 1.178.799 | 1.203.953 | 7 |
| 2018 | 495.450 | 42.541 | 3.545 | 757.623 | 830.981 | 1.082.836 | 1.156.194 | 8 |
| 2017 | 412.540 | 31.406 | 2.617 | 735.268 | 820.982 | 1.059.345 | 1.145.059 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.91%
Lichiditate curentă
1.1
Viteza rotație active
0.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.91%
Profit net per salariat
3.315 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.63% | 2.94% | 0% | 0% | 7.54% | 9.22% | 8.59% | 7.61% |
| Marjă profit brut | 8.63% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.91% | 0.66% | 0% | 0% | 1.35% | 1.36% | 3.68% | 2.74% |
| Profit net per salariat | 3.315 Lei | 2.586 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 4.122 Lei | 2.336 Lei | 5.318 Lei | 3.926 Lei |
Viteza rotație active
0.05
Viteza rotație stocuri
0.11
Durata medie încasare creanțe
386.9 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.05 | 0.13 | 0.1 | 0.1 | 0.11 | 0.09 | 0.26 | 0.22 |
| Viteza rotație stocuri | 0.11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 386.9 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 43.426 Lei | 88.039 Lei | 48.906 Lei | 94.250 Lei | 54.656 Lei | 25.343 Lei | 61.931 Lei | 51.568 Lei |
Lichiditate curentă
1.1
Lichiditate imediată
0.22
Pondere active imobilizate
37.68%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.1 | 1.19 | 1.23 | 1.26 | 1.27 | 1.35 | 1.43 | 1.44 |
| Lichiditate imediată | 0.22 | 1.19 | 1.23 | 1.26 | 1.27 | 1.35 | 1.43 | 1.44 |
| Pondere active imobilizate | 37.68% | 50.1% | 52.4% | 52.18% | 50.03% | 43.21% | 43.42% | 43.66% |
| Pondere active circulante | 62.32% | 49.9% | 47.6% | 47.82% | 49.97% | 56.79% | 56.58% | 56.34% |
©Firme.ro