Companie
Detalii identificare
Nume firmăAVAMAR S.R.L.
Cod unic de înregistrare18926803 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/1166/2006
EUIDROONRC.J32/1166/2006
Data înființării10.08.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
Adresastr. Teilor nr. 6, Cisnădie, Sibiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
120.986
Profit (Lei)
-12.824
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 120.986 | -12.824 | -1.069 | 60.830 | 0 | 79.824 | 19.182 | 1 |
| 2024 | 130.630 | 1.442 | 120 | 63.939 | 0 | 95.758 | 32.006 | 1 |
| 2023 | 132.134 | 4.094 | 341 | 67.048 | 0 | 97.612 | 30.564 | 1 |
| 2022 | 117.893 | 15.578 | 1.298 | 60.245 | 0 | 86.713 | 26.468 | 1 |
| 2021 | 106.643 | 5.191 | 433 | 71.572 | 0 | 82.462 | 10.890 | 1 |
| 2020 | 92.708 | 2.764 | 230 | 65.694 | 0 | 71.393 | 5.699 | 1 |
| 2019 | 120.636 | 49.780 | 4.148 | 71.107 | 0 | 74.042 | 2.935 | 1 |
| 2018 | 127.518 | 12.323 | 1.027 | 119.115 | 0 | 72.270 | -46.845 | 1 |
| 2017 | 131.026 | 16.404 | 1.367 | 127.381 | 0 | 68.214 | -59.167 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-10.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-66.85%
Lichiditate curentă
1.31
Viteza rotație active
1.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-10.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-66.85%
Profit net per salariat
-12.824 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -10.6% | 1.1% | 3.1% | 13.21% | 4.87% | 2.98% | 41.26% | 9.66% | 12.52% |
| Marjă profit brut | 0% | 2% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -66.85% | 4.51% | 13.39% | 58.86% | 47.67% | 48.5% | 100% | -26.31% | -27.72% |
| Profit net per salariat | -12.824 Lei | 1.442 Lei | 4.094 Lei | 15.578 Lei | 5.191 Lei | 2.764 Lei | 49.780 Lei | 12.323 Lei | 16.404 Lei |
Viteza rotație active
1.52
Viteza rotație stocuri
1.54
Durata medie încasare creanțe
0.2 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.52 | 1.36 | 1.35 | 1.36 | 1.29 | 1.3 | 1.63 | 1.76 | 1.92 |
| Viteza rotație stocuri | 1.54 | 1.53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.2 zile | 0.11 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 120.986 Lei | 130.630 Lei | 132.134 Lei | 117.893 Lei | 106.643 Lei | 92.708 Lei | 120.636 Lei | 127.518 Lei | 131.026 Lei |
Lichiditate curentă
1.31
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.31 | 1.5 | 1.46 | 1.44 | 1.15 | 1.09 | 1.04 | 0.61 | 0.54 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.16 | 1.46 | 1.44 | 1.15 | 1.09 | 1.04 | 0.61 | 0.54 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro