Companie
Detalii identificare
Nume firmăBG CONTEC S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 26282657 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/2361/2009
EUIDROONRC.J35/2361/2009
Data înființării02.12.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
888.657
Profit (Lei)
-156.224
Număr angajați
6
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 888.657 | -156.224 | -13.019 | 566.669 | 466.852 | 318.847 | 219.030 | 6 |
| 2023 | 1.939.549 | 375.014 | 31.251 | 646.026 | 600.487 | 399.101 | 375.254 | 9 |
| 2022 | 4.355.722 | 2.231.102 | 185.925 | 1.211.768 | 416.475 | 3.008.019 | 2.231.342 | 8 |
| 2021 | 2.369.367 | 1.053.795 | 87.816 | 616.604 | 273.060 | 1.247.803 | 1.054.035 | 8 |
| 2020 | 1.195.988 | 108.765 | 9.064 | 880.919 | 177.319 | 758.327 | 109.005 | 8 |
| 2019 | 3.307.217 | 1.349.970 | 112.498 | 63.840 | 199.217 | 1.161.220 | 1.350.210 | 6 |
| 2018 | 3.383.153 | 1.088.909 | 90.742 | 426.952 | 72.397 | 1.365.037 | 1.089.149 | 7 |
| 2017 | 933.396 | 314.573 | 26.214 | 298.436 | 0 | 613.249 | 314.813 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-71.33%
Lichiditate curentă
0.56
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-71.33%
Profit net per salariat
-26.037 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.58% | 19.34% | 51.22% | 44.48% | 9.09% | 40.82% | 32.19% | 33.7% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 52.16% | 45.29% | 9.87% | 41.78% | 33.17% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -71.33% | 99.94% | 99.99% | 99.98% | 99.78% | 99.98% | 99.98% | 99.92% |
| Profit net per salariat | -26.037 Lei | 41.668 Lei | 278.888 Lei | 131.724 Lei | 13.596 Lei | 224.995 Lei | 155.558 Lei | 78.643 Lei |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
49.65 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 1.94 | 1.27 | 1.56 | 1.28 | 2.43 | 2.35 | 1.52 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 172.78 | 4269.13 | 2154.93 | 4561.68 | 2773.08 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 49.65 zile | 0 zile | 93.08 zile | 53.96 zile | 17.83 zile | 21.71 zile | 35.56 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 148.110 Lei | 215.505 Lei | 544.465 Lei | 296.171 Lei | 149.499 Lei | 551.203 Lei | 483.308 Lei | 233.349 Lei |
Lichiditate curentă
0.56
Lichiditate imediată
0.56
Pondere active imobilizate
59.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.56 | 0.62 | 2.48 | 2.02 | 0.86 | 18.19 | 3.2 | 2.05 |
| Lichiditate imediată | 0.56 | 0.62 | 2.46 | 2.02 | 0.86 | 18.18 | 3.19 | 2.05 |
| Pondere active imobilizate | 59.42% | 60.07% | 12.16% | 17.95% | 18.95% | 14.64% | 5.04% | 0% |
| Pondere active circulante | 40.58% | 39.93% | 87.84% | 82.05% | 81.05% | 85.36% | 94.96% | 100% |
©Firme.ro