Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUCUR COM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 2393283 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/19/1992
EUIDROONRC.J21/19/1992
Data înființării30.10.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaB-Dul Unirii nr. 1, Slobozia, Ialomiţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
733.801
Profit (Lei)
26.977
Număr angajați
10
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 733.801 | 26.977 | 2.248 | 83.625 | 133.585 | 70.078 | 120.038 | 10 |
| 2023 | 667.357 | 1.655 | 138 | 37.734 | 118.595 | 34.477 | 115.338 | 10 |
| 2022 | 595.653 | 4.717 | 393 | 81.951 | 138.903 | 56.731 | 113.683 | 10 |
| 2021 | 467.630 | 0 | 0 | 36.434 | 121.049 | 24.351 | 108.966 | 9 |
| 2020 | 398.589 | 8.898 | 742 | 41.839 | 100.523 | 61.405 | 120.089 | 9 |
| 2019 | 433.580 | 17.078 | 1.423 | 31.104 | 54.797 | 87.498 | 111.191 | 9 |
| 2018 | 432.063 | 16.720 | 1.393 | 29.940 | 64.553 | 59.501 | 94.114 | 9 |
| 2017 | 384.061 | 0 | 0 | 30.784 | 70.438 | 37.740 | 77.394 | 9 |
| 2016 | 322.609 | 0 | 0 | 21.470 | 72.397 | 28.538 | 79.465 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.47%
Lichiditate curentă
0.84
Viteza rotație active
3.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.47%
Profit net per salariat
2.698 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.68% | 0.25% | 0.79% | 0% | 2.23% | 3.94% | 3.87% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 6.21% | 1.25% | 1.79% | 0% | 3.21% | 4.94% | 4.87% | 0.46% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 22.47% | 1.43% | 4.15% | 0% | 7.41% | 15.36% | 17.77% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 2.698 Lei | 166 Lei | 472 Lei | 0 Lei | 989 Lei | 1.898 Lei | 1.858 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.6
Viteza rotație stocuri
21.19
Durata medie încasare creanțe
0.31 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.6 | 4.36 | 3.04 | 3.22 | 2.46 | 3.05 | 3.48 | 3.55 | 3.2 |
| Viteza rotație stocuri | 21.19 | 27.73 | 21.46 | 23.64 | 23.09 | 25.08 | 26.61 | 28.84 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.31 zile | 0.26 zile | 2.68 zile | 0.29 zile | 18.87 zile | 25.89 zile | 6.64 zile | 6.55 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 73.380 Lei | 66.736 Lei | 59.565 Lei | 51.959 Lei | 44.288 Lei | 48.176 Lei | 48.007 Lei | 42.673 Lei | 40.326 Lei |
Lichiditate curentă
0.84
Lichiditate imediată
0.42
Pondere active imobilizate
65.59%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.84 | 0.91 | 0.69 | 0.67 | 1.47 | 2.81 | 1.99 | 1.23 | 1.33 |
| Lichiditate imediată | 0.42 | 0.28 | 0.35 | 0.13 | 1.06 | 2.26 | 1.44 | 0.79 | 1.33 |
| Pondere active imobilizate | 65.59% | 77.48% | 71% | 83.25% | 62.08% | 38.51% | 52.04% | 65.11% | 71.73% |
| Pondere active circulante | 34.41% | 22.52% | 29% | 16.75% | 37.92% | 61.49% | 47.96% | 34.89% | 28.27% |
©Firme.ro