Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONIC CONSULTING OFFICE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17133117 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/870/2005
EUIDROONRC.J40/870/2005
Data înființării20.01.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaAleea Porolissum nr. 47A, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
390.906
Profit (Lei)
219.670
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 390.906 | 219.670 | 18.306 | 28.850 | 6.226 | 242.534 | 219.910 | 1 |
| 2024 | 308.757 | 142.976 | 11.915 | 12.954 | 4.874 | 151.296 | 143.216 | 1 |
| 2023 | 430.693 | 239.568 | 19.964 | 27.669 | 1.454 | 266.023 | 239.808 | 1 |
| 2022 | 286.391 | 116.761 | 9.730 | 33.195 | 20.281 | 129.915 | 117.001 | 1 |
| 2021 | 185.536 | 47.187 | 3.932 | 32.770 | 45.227 | 34.970 | 47.427 | 1 |
| 2020 | 182.327 | 36.016 | 3.001 | 43.371 | 70.174 | 9.453 | 36.256 | 1 |
| 2019 | 180.719 | 37.752 | 3.146 | 50.304 | 95.854 | 17.364 | 62.914 | 1 |
| 2018 | 216.380 | 94.922 | 7.910 | 74.005 | 123.330 | 45.837 | 95.162 | 1 |
| 2017 | 210.913 | 104.898 | 8.742 | 10.343 | 11.775 | 103.706 | 105.138 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
56.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.89%
Lichiditate curentă
8.41
Viteza rotație active
1.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
56.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.89%
Profit net per salariat
219.670 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 56.2% | 46.31% | 55.62% | 40.77% | 25.43% | 19.75% | 20.89% | 43.87% | 49.74% |
| Marjă profit brut | 57.78% | 47.61% | 56.6% | 41.75% | 26.43% | 20.68% | 21.89% | 44.9% | 50.74% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.89% | 99.83% | 99.9% | 99.79% | 99.49% | 99.34% | 60.01% | 99.75% | 99.77% |
| Profit net per salariat | 219.670 Lei | 142.976 Lei | 239.568 Lei | 116.761 Lei | 47.187 Lei | 36.016 Lei | 37.752 Lei | 94.922 Lei | 104.898 Lei |
Viteza rotație active
1.57
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
174.48 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.57 | 1.98 | 1.61 | 1.91 | 2.31 | 2.29 | 1.6 | 1.28 | 1.83 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 364.27 |
| Durata medie încasare creanțe | 174.48 zile | 159.23 zile | 194.83 zile | 0.16 zile | 0.24 zile | 8.62 zile | 0.2 zile | 0.15 zile | 0.19 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 390.906 Lei | 308.757 Lei | 430.693 Lei | 286.391 Lei | 185.536 Lei | 182.327 Lei | 180.719 Lei | 216.380 Lei | 210.913 Lei |
Lichiditate curentă
8.41
Lichiditate imediată
8.41
Pondere active imobilizate
2.5%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.41 | 11.68 | 9.61 | 3.91 | 1.07 | 0.22 | 0.35 | 0.62 | 10.03 |
| Lichiditate imediată | 8.41 | 11.68 | 9.61 | 3.91 | 1.07 | 0.22 | 0.35 | 0.62 | 9.97 |
| Pondere active imobilizate | 2.5% | 3.12% | 0.54% | 13.5% | 56.39% | 88.13% | 84.66% | 72.9% | 10.2% |
| Pondere active circulante | 97.5% | 96.88% | 99.46% | 86.5% | 43.61% | 11.87% | 15.34% | 27.1% | 89.8% |
©Firme.ro