Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSTRUCŢII FEROVIARE MUREŞ SA
Cod unic de înregistrare RO 11814659 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1999000364263
EUIDROONRC.J1999000364263
Data înființării03.06.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaCernei nr. 21, Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
26.293.542
Profit (Lei)
2.658.335
Număr angajați
76
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26.293.542 | 2.658.335 | 221.528 | 12.366.323 | 1.212.171 | 13.985.295 | 2.982.519 | 76 |
| 2024 | 24.393.995 | 3.263.519 | 271.960 | 7.213.955 | 477.539 | 10.200.141 | 3.587.703 | 70 |
| 2023 | 20.099.677 | 4.148.722 | 345.727 | 10.091.287 | 556.194 | 16.742.515 | 7.256.498 | 56 |
| 2022 | 19.002.518 | 4.636.750 | 386.396 | 7.975.453 | 763.872 | 12.619.357 | 5.407.776 | 62 |
| 2021 | 14.862.232 | 1.062.566 | 88.547 | 3.853.573 | 570.786 | 9.070.438 | 5.787.651 | 75 |
| 2020 | 10.026.807 | 681.892 | 56.824 | 2.453.791 | 467.823 | 6.490.838 | 4.504.870 | 67 |
| 2019 | 16.094.190 | 2.810.370 | 234.198 | 3.741.780 | 536.652 | 7.528.105 | 4.322.977 | 84 |
| 2018 | 10.989.298 | 576.915 | 48.076 | 2.747.218 | 423.119 | 4.413.621 | 2.089.522 | 66 |
| 2017 | 6.741.977 | 61.618 | 5.135 | 2.775.952 | 503.195 | 3.864.673 | 1.591.916 | 99 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89.13%
Lichiditate curentă
1.13
Viteza rotație active
1.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89.13%
Profit net per salariat
34.978 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.11% | 13.38% | 20.64% | 24.4% | 7.15% | 6.8% | 17.46% | 5.25% | 0.91% |
| Marjă profit brut | 12.03% | 15.74% | 24.29% | 28.93% | 8.39% | 8.11% | 20.72% | 6.21% | 1.09% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 89.13% | 90.96% | 57.17% | 85.74% | 18.36% | 15.14% | 65.01% | 27.61% | 3.87% |
| Profit net per salariat | 34.978 Lei | 46.622 Lei | 74.084 Lei | 74.786 Lei | 14.168 Lei | 10.177 Lei | 33.457 Lei | 8.741 Lei | 622 Lei |
Viteza rotație active
1.73
Viteza rotație stocuri
17.25
Durata medie încasare creanțe
67.24 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.73 | 2.28 | 1.16 | 1.42 | 1.54 | 1.44 | 2 | 2.27 | 1.54 |
| Viteza rotație stocuri | 17.25 | 17.06 | 13.55 | 39.41 | 126.58 | 41.15 | 294.27 | 32.83 | 18.8 |
| Durata medie încasare creanțe | 67.24 zile | 30.95 zile | 48.37 zile | 54.89 zile | 26.7 zile | 89.17 zile | 58.43 zile | 92.15 zile | 45.82 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 345.968 Lei | 348.486 Lei | 358.923 Lei | 306.492 Lei | 198.163 Lei | 149.654 Lei | 191.598 Lei | 166.505 Lei | 68.101 Lei |
Lichiditate curentă
1.13
Lichiditate imediată
1.01
Pondere active imobilizate
7.98%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.13 | 1.41 | 1.66 | 1.58 | 2.35 | 2.65 | 2.01 | 1.61 | 1.39 |
| Lichiditate imediată | 1.01 | 1.22 | 1.51 | 1.52 | 2.32 | 2.55 | 2 | 1.48 | 1.26 |
| Pondere active imobilizate | 7.98% | 4.47% | 3.22% | 5.71% | 5.92% | 6.72% | 6.65% | 8.75% | 11.52% |
| Pondere active circulante | 92.02% | 95.53% | 96.78% | 94.29% | 94.08% | 93.28% | 93.35% | 91.25% | 88.48% |
©Firme.ro