Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSULTANTA FINANCIAR CONTABILA S.R.L.
Cod unic de înregistrare22124484 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3157/2007
EUIDROONRC.J12/3157/2007
Data înființării17.07.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Salcâmului nr. 37, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
28.700
Profit (Lei)
-14.855
Număr angajați
0
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 28.700 | -14.855 | -1.238 | 5.933 | 1.738 | 63.036 | 74.306 | 0 |
| 2023 | 18.700 | 11.645 | 970 | 6.090 | 11.634 | 68.152 | 89.161 | 1 |
| 2022 | 24.400 | 23.659 | 1.972 | 3.764 | 11.634 | 54.181 | 77.516 | 0 |
| 2021 | 32.450 | 0 | 0 | 4.876 | 11.634 | 31.634 | 53.857 | 1 |
| 2020 | 25.950 | 0 | 0 | 11.932 | 11.634 | 41.159 | 56.326 | 1 |
| 2019 | 17.450 | 0 | 0 | 8.689 | 11.634 | 40.627 | 59.037 | 1 |
| 2018 | 14.050 | 0 | 0 | 9.503 | 11.634 | 49.114 | 66.710 | 1 |
| 2017 | 11.350 | 0 | 0 | 2.909 | 11.634 | 52.486 | 76.676 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-51.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.99%
Lichiditate curentă
10.62
Viteza rotație active
0.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-51.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.99%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -51.76% | 62.27% | 96.96% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 73.86% | 99.91% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -19.99% | 13.06% | 30.52% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 11.645 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
161.69 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.44 | 0.23 | 0.37 | 0.75 | 0.49 | 0.33 | 0.23 | 0.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1891.67 |
| Durata medie încasare creanțe | 161.69 zile | 636.82 zile | 313.03 zile | 212.88 zile | 470.86 zile | 673.44 zile | 1102.69 zile | 1675.53 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 18.700 Lei | n/a | 32.450 Lei | 25.950 Lei | 17.450 Lei | 14.050 Lei | 11.350 Lei |
Lichiditate curentă
10.62
Lichiditate imediată
10.62
Pondere active imobilizate
2.68%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.62 | 11.19 | 14.39 | 6.49 | 3.45 | 4.68 | 5.17 | 18.04 |
| Lichiditate imediată | 10.62 | 11.19 | 14.39 | 6.49 | 3.45 | 4.68 | 5.17 | 18.04 |
| Pondere active imobilizate | 2.68% | 14.58% | 17.68% | 26.89% | 22.04% | 22.26% | 19.15% | 18.14% |
| Pondere active circulante | 97.32% | 85.42% | 82.32% | 73.11% | 77.96% | 77.74% | 80.85% | 81.86% |
©Firme.ro