Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSUMCOOP TOMŞANI SOCIETATE COOPERATIVĂ
Cod unic de înregistrare RO 2550485 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC2005000030388
EUIDROONRC.C2005000030388
Data înființării20.07.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresacom. Tomsani, Tomşani, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
966.825
Profit (Lei)
1.698
Număr angajați
4
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 966.825 | 1.698 | 142 | 52.585 | 79.737 | 111.313 | 138.465 | 4 |
| 2024 | 992.973 | -3.193 | -266 | 49.860 | 46.837 | 172.660 | 197.085 | 4 |
| 2023 | 947.101 | 76.064 | 6.339 | 47.988 | 49.987 | 204.029 | 206.028 | 4 |
| 2022 | 798.085 | 5.583 | 465 | 28.372 | 49.987 | 108.349 | 129.964 | 4 |
| 2021 | 683.232 | 4.242 | 354 | 24.075 | 49.987 | 98.038 | 123.950 | 4 |
| 2020 | 629.212 | 1.515 | 126 | 19.763 | 49.987 | 89.484 | 119.708 | 0 |
| 2019 | 701.086 | 9.948 | 829 | 30.547 | 49.987 | 98.585 | 118.025 | 5 |
| 2018 | 674.908 | 7.746 | 646 | 39.291 | 49.987 | 97.380 | 108.076 | 5 |
| 2017 | 561.682 | 2.064 | 172 | 37.167 | 49.987 | 87.510 | 100.330 | 4 |
| 2016 | 500.718 | 3.410 | 284 | 32.005 | 49.987 | 80.284 | 98.266 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.23%
Lichiditate curentă
2.12
Viteza rotație active
5.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.23%
Profit net per salariat
425 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.18% | -0.32% | 8.03% | 0.7% | 0.62% | 0.24% | 1.42% | 1.15% | 0.37% | 0.68% |
| Marjă profit brut | 0.21% | 2.14% | 9.18% | 1.69% | 1.64% | 1.25% | 2.45% | 2.15% | 1.07% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.23% | -1.62% | 36.92% | 4.3% | 3.42% | 1.27% | 8.43% | 7.17% | 2.06% | 3.47% |
| Profit net per salariat | 425 Lei | -798 Lei | 19.016 Lei | 1.396 Lei | 1.061 Lei | n/a | 1.990 Lei | 1.549 Lei | 516 Lei | 682 Lei |
Viteza rotație active
5.06
Viteza rotație stocuri
54.57
Durata medie încasare creanțe
8.87 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.06 | 4.52 | 3.73 | 5.04 | 4.62 | 4.51 | 4.72 | 4.58 | 4.09 | 3.84 |
| Viteza rotație stocuri | 54.57 | 29.16 | 33.28 | 16.34 | 14.71 | 14.44 | 12.97 | 12.87 | 11.41 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.87 zile | 4.82 zile | 4.63 zile | 18.74 zile | 20.27 zile | 23.52 zile | 15.65 zile | 19.24 zile | 22.42 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 241.706 Lei | 248.243 Lei | 236.775 Lei | 199.521 Lei | 170.808 Lei | n/a | 140.217 Lei | 134.982 Lei | 140.421 Lei | 100.144 Lei |
Lichiditate curentă
2.12
Lichiditate imediată
1.78
Pondere active imobilizate
41.74%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.12 | 3.46 | 4.25 | 3.82 | 4.07 | 4.53 | 3.23 | 2.48 | 2.35 | 2.51 |
| Lichiditate imediată | 1.78 | 2.78 | 3.66 | 2.1 | 2.14 | 2.32 | 1.46 | 1.14 | 1.03 | 2.51 |
| Pondere active imobilizate | 41.74% | 21.34% | 19.68% | 31.57% | 33.77% | 35.84% | 33.64% | 33.92% | 36.35% | 38.37% |
| Pondere active circulante | 58.26% | 78.66% | 80.32% | 68.43% | 66.23% | 64.16% | 66.36% | 66.08% | 63.65% | 61.63% |
©Firme.ro