Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOST CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare23349949 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/309/2008
EUIDROONRC.J32/309/2008
Data înființării22.02.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Vasile Aaron nr. 28, Sibiu, Sibiu
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
76.000
Profit (Lei)
-6.011
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 76.000 | -6.011 | -501 | 10.476 | 0 | 11.554 | 1.563 | 1 |
| 2024 | 47.300 | -25.689 | -2.141 | 7.824 | 0 | 15.144 | 7.575 | 1 |
| 2023 | 163.700 | 5.758 | 480 | 14.623 | 0 | 47.886 | 33.263 | 3 |
| 2022 | 109.450 | 0 | 0 | 9.586 | 0 | 37.091 | 27.505 | 4 |
| 2021 | 104.700 | 30.021 | 2.502 | 8.039 | 0 | 53.309 | 45.270 | 3 |
| 2020 | 129.500 | 26.815 | 2.235 | 5.372 | 0 | 20.621 | 15.249 | 3 |
| 2019 | 54.100 | 0 | 0 | 24.306 | 0 | 12.739 | -11.567 | 2 |
| 2018 | 51.000 | 2.497 | 208 | 11.889 | 0 | 22.577 | 10.688 | 0 |
| 2017 | 42.500 | 3.374 | 281 | 10.167 | 0 | 18.358 | 8.191 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-7.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-384.58%
Lichiditate curentă
1.1
Viteza rotație active
6.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-7.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-384.58%
Profit net per salariat
-6.011 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -7.91% | -54.31% | 3.52% | 0% | 28.67% | 20.71% | 0% | 4.9% | 7.94% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 4.47% | 0% | 29.65% | 21.67% | 0% | 5.9% | 8.94% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -384.58% | -339.13% | 17.31% | 0% | 66.32% | 100% | 0% | 23.36% | 41.19% |
| Profit net per salariat | -6.011 Lei | -25.689 Lei | 1.919 Lei | 0 Lei | 10.007 Lei | 8.938 Lei | 0 Lei | n/a | 1.687 Lei |
Viteza rotație active
6.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6.09 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.58 | 3.12 | 3.42 | 2.95 | 1.96 | 6.28 | 4.25 | 2.26 | 2.32 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.09 zile | 11.39 zile | 28.54 zile | 39.98 zile | 48.09 zile | 31.77 zile | 82.68 zile | 80.64 zile | 97.36 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 76.000 Lei | 47.300 Lei | 54.567 Lei | 27.363 Lei | 34.900 Lei | 43.167 Lei | 27.050 Lei | n/a | 21.250 Lei |
Lichiditate curentă
1.1
Lichiditate imediată
1.1
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.1 | 1.94 | 3.27 | 3.87 | 6.63 | 3.84 | 0.52 | 1.9 | 1.81 |
| Lichiditate imediată | 1.1 | 1.94 | 3.27 | 3.87 | 6.63 | 3.84 | 0.52 | 1.9 | 1.81 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro