Companie
Detalii identificare
Nume firmăCURIUM ROMANIA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 23517996 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010002891232
EUIDROONRC.J2010002891232
Data înființării17.03.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2120
Această clasă include:
-fabricarea medicamentelor: -antiseruri şi alte fracţii ale sângelui -vaccinuri -diverse medicamente, inclusiv preparate homeopatice -fabricarea produselor chimice contraceptive pentru uz extern şi medicamente contraceptive hormonale -fabricarea preparatelor de diagnosticare medicală, inclusiv teste de sarcină -fabricarea substanţelor de diagnosticare radioactivă in-vivo -fabricarea de substanţe farmaceutice biotehnice
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea vatei, tifonului, feşelor, bandajelor medicinale impregnate, a catgutului chirurgical, etc. -fabricarea produselor naturiste (prin măcinare, sortare) pentru uz farmaceutic Această clasă exclude: -fabricarea infuziilor de plante (mentă, verbină, muşeţel), etc.
1083 -fabricarea materialelor pentru plombe dentare şi a cimentului dentar,
3250 -fabricarea cimenturilor pentru reconstrucţia oaselor,
3250 -fabricarea perdelelor, cortinelor chirurgicale,
3250 -comerţul en gros cu produse farmaceutice,
4646 -comerţul cu amănuntul al produselor farmaceutice,
4773 -activitatea de cercetare-dezvoltare în domeniul produselor farmaceutice şi a produselor farmaceutice biotehnice,
721 -ambalarea produselor farmaceutice,
8292
-fabricarea medicamentelor: -antiseruri şi alte fracţii ale sângelui -vaccinuri -diverse medicamente, inclusiv preparate homeopatice -fabricarea produselor chimice contraceptive pentru uz extern şi medicamente contraceptive hormonale -fabricarea preparatelor de diagnosticare medicală, inclusiv teste de sarcină -fabricarea substanţelor de diagnosticare radioactivă in-vivo -fabricarea de substanţe farmaceutice biotehnice
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea vatei, tifonului, feşelor, bandajelor medicinale impregnate, a catgutului chirurgical, etc. -fabricarea produselor naturiste (prin măcinare, sortare) pentru uz farmaceutic Această clasă exclude: -fabricarea infuziilor de plante (mentă, verbină, muşeţel), etc.
1083 -fabricarea materialelor pentru plombe dentare şi a cimentului dentar,
3250 -fabricarea cimenturilor pentru reconstrucţia oaselor,
3250 -fabricarea perdelelor, cortinelor chirurgicale,
3250 -comerţul en gros cu produse farmaceutice,
4646 -comerţul cu amănuntul al produselor farmaceutice,
4773 -activitatea de cercetare-dezvoltare în domeniul produselor farmaceutice şi a produselor farmaceutice biotehnice,
721 -ambalarea produselor farmaceutice,
8292
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor farmaceutice de baza si a preparatelor farmaceutice
Obiect activitateFabricarea preparatelor farmaceutice
Informații de contact
Adresastr. Gradinarilor nr. 1, Pantelimon, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
27.884.029
Profit (Lei)
15.804.192
Număr angajați
13
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 27.884.029 | 15.804.192 | 1.317.016 | 5.116.728 | 8.387.169 | 32.532.895 | 35.424.316 | 13 |
| 2023 | 21.840.988 | 7.025.244 | 585.437 | 4.678.808 | 10.433.161 | 14.323.008 | 19.620.124 | 13 |
| 2022 | 16.718.551 | 3.170.337 | 264.195 | 6.032.789 | 9.675.774 | 9.347.152 | 12.633.744 | 15 |
| 2021 | 13.967.670 | 6.074.730 | 506.228 | 10.665.022 | 10.186.850 | 10.111.916 | 9.463.407 | 14 |
| 2020 | 9.486.892 | 1.894.355 | 157.863 | 17.757.277 | 10.685.610 | 10.614.392 | 3.388.677 | 13 |
| 2019 | 9.619.044 | -3.074.779 | -256.232 | 16.681.170 | 10.476.972 | 7.816.842 | 1.494.322 | 13 |
| 2018 | 8.661.685 | -680.054 | -56.671 | 54.765.411 | 11.274.619 | 8.717.653 | -34.674.899 | 10 |
| 2017 | 5.379.681 | -7.437.842 | -619.820 | 53.393.484 | 13.921.730 | 4.570.932 | -34.889.338 | 10 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
56.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.61%
Lichiditate curentă
6.36
Viteza rotație active
0.68
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
56.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.61%
Profit net per salariat
1.215.707 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 56.68% | 32.17% | 18.96% | 43.49% | 19.97% | -31.97% | -7.85% | -138.26% |
| Marjă profit brut | 64.09% | 32.17% | 18.96% | 43.49% | 19.97% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 44.61% | 35.81% | 25.09% | 64.19% | 55.9% | -205.76% | 1.96% | 21.32% |
| Profit net per salariat | 1.215.707 Lei | 540.403 Lei | 211.356 Lei | 433.909 Lei | 145.720 Lei | -236.521 Lei | -68.005 Lei | -743.784 Lei |
Viteza rotație active
0.68
Viteza rotație stocuri
66.6
Durata medie încasare creanțe
169.91 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.68 | 0.88 | 0.88 | 0.69 | 0.45 | 0.53 | 0.43 | 0.29 |
| Viteza rotație stocuri | 66.6 | 47.39 | 37.44 | 9.06 | 7.2 | 13.13 | 31.59 | 7.55 |
| Durata medie încasare creanțe | 169.91 zile | 95.04 zile | 90.79 zile | 100.75 zile | 136.13 zile | 172.59 zile | 263.51 zile | 238.47 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 2.144.925 Lei | 1.680.076 Lei | 1.114.570 Lei | 997.691 Lei | 729.761 Lei | 739.926 Lei | 866.169 Lei | 537.968 Lei |
Lichiditate curentă
6.36
Lichiditate imediată
6.28
Pondere active imobilizate
20.5%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.36 | 3.06 | 1.55 | 0.95 | 0.6 | 0.47 | 0.16 | 0.09 |
| Lichiditate imediată | 6.28 | 2.96 | 1.48 | 0.8 | 0.52 | 0.42 | 0.15 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 20.5% | 42.14% | 50.86% | 50.18% | 50.17% | 57.27% | 56.39% | 75.28% |
| Pondere active circulante | 79.5% | 57.86% | 49.14% | 49.82% | 49.83% | 42.73% | 43.61% | 24.72% |
©Firme.ro