Companie
Detalii identificare
Nume firmăDANMADENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare20825010 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/354/2007
EUIDROONRC.J35/354/2007
Data înființării26.01.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8513
Clasa CAEN 8513 cuprinde activități de asistență stomatologică, care includ servicii de igienizare, tratament și prevenție a problemelor dentare. Aceste activități sunt desfășurate de personal specializat în domeniul stomatologic, în cadrul cabinetelor stomatologice sau a altor unități medicale.
Industrie
A
Sector85
Obiect activitateActivități de asistență stomatologică
Informații de contact
Adresastr. Boemia nr. 6, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
265.741
Profit (Lei)
47.886
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 265.741 | 47.886 | 3.991 | 163.116 | 32.615 | 162.862 | 32.361 | 0 |
| 2024 | 207.408 | -69.679 | -5.807 | 157.779 | 47.774 | 96.427 | -13.578 | 1 |
| 2023 | 188.700 | 0 | 0 | 126.253 | 54.017 | 134.624 | 62.388 | 1 |
| 2022 | 123.729 | 0 | 0 | 115.366 | 56.865 | 123.679 | 65.178 | 0 |
| 2021 | 104.697 | 0 | 0 | 156.368 | 79.256 | 150.485 | 73.373 | 0 |
| 2020 | 56.027 | 0 | 0 | 184.137 | 101.647 | 161.170 | 78.680 | 1 |
| 2019 | 92.248 | 72.141 | 6.012 | 113.700 | 888 | 210.800 | 97.988 | 1 |
| 2018 | 82.745 | 27.163 | 2.264 | 120.526 | 888 | 145.485 | 25.847 | 0 |
| 2017 | 57.840 | 2.017 | 168 | 114.889 | 888 | 112.685 | -1.316 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1
Viteza rotație active
1.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.02% | -33.6% | 0% | 0% | 0% | 0% | 78.2% | 32.83% | 3.49% |
| Marjă profit brut | 20.09% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 78.76% | 33.84% | 4.49% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% | 73.62% | 100% | -153.27% |
| Profit net per salariat | n/a | -69.679 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | 0 Lei | 72.141 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.36
Viteza rotație stocuri
206
Durata medie încasare creanțe
37.5 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.36 | 1.44 | 1 | 0.69 | 0.46 | 0.21 | 0.44 | 0.57 | 0.51 |
| Viteza rotație stocuri | 206 | 160.66 | 195.34 | 128.08 | 108.38 | 58 | 95.49 | 85.66 | 59.88 |
| Durata medie încasare creanțe | 37.5 zile | 59.82 zile | 195.58 zile | 250.73 zile | 333.16 zile | 553.97 zile | 335.64 zile | 319.36 zile | 423.61 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 207.408 Lei | 188.700 Lei | n/a | n/a | 56.027 Lei | 92.248 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1
Lichiditate imediată
0.99
Pondere active imobilizate
16.68%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1 | 0.61 | 1.07 | 1.07 | 0.96 | 0.88 | 1.85 | 1.21 | 0.98 |
| Lichiditate imediată | 0.99 | 0.6 | 1.06 | 1.06 | 0.96 | 0.87 | 1.85 | 1.2 | 0.97 |
| Pondere active imobilizate | 16.68% | 33.13% | 28.63% | 31.5% | 34.5% | 38.68% | 0.42% | 0.61% | 0.78% |
| Pondere active circulante | 83.32% | 66.87% | 71.37% | 68.5% | 65.5% | 61.32% | 99.58% | 99.39% | 99.22% |
©Firme.ro