Companie
Detalii identificare
Nume firmăDOVIAR S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11359302 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/4/1999
EUIDROONRC.J01/4/1999
Data înființării20.01.1999 - 27 ani
Informații de contact
AdresaB-Dul Transilvaniei nr. 37A, Alba Iulia, Alba
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
267.583
Profit (Lei)
113.385
Număr angajați
1
Vechime
27 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 267.583 | 113.385 | 9.449 | 37.674 | 37.033 | 129.127 | 128.814 | 1 |
| 2024 | 237.121 | 89.417 | 7.451 | 26.644 | 38.368 | 188.688 | 200.435 | 1 |
| 2023 | 199.720 | 70.790 | 5.899 | 22.955 | 31.085 | 102.888 | 111.018 | 1 |
| 2022 | 212.455 | 101.090 | 8.424 | 19.075 | 32.130 | 104.634 | 116.489 | 1 |
| 2021 | 127.869 | 67.169 | 5.597 | 6.872 | 33.175 | 67.347 | 92.450 | 0 |
| 2020 | 174.666 | 97.514 | 8.126 | 13.419 | 34.219 | 190.681 | 210.281 | 0 |
| 2019 | 153.181 | 82.168 | 6.847 | 9.340 | 35.264 | 114.742 | 137.966 | 0 |
| 2018 | 130.009 | 58.697 | 4.891 | 6.028 | 36.447 | 49.980 | 78.899 | 1 |
| 2017 | 161.819 | 59.228 | 4.936 | 21.209 | 37.825 | 131.065 | 145.202 | 1 |
Marja profit net
42.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.02%
Lichiditate curentă
3.43
Viteza rotație active
1.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
42.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.02%
Profit net per salariat
113.385 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 42.37% | 37.71% | 35.44% | 47.58% | 52.53% | 55.83% | 53.64% | 45.15% | 36.6% |
| Marjă profit brut | 43.35% | 38.59% | 36.32% | 49.83% | 55.47% | 58.63% | 56.64% | 47.75% | 37.6% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 88.02% | 44.61% | 63.76% | 86.78% | 72.65% | 46.37% | 59.56% | 74.4% | 40.79% |
| Profit net per salariat | 113.385 Lei | 89.417 Lei | 70.790 Lei | 101.090 Lei | n/a | n/a | n/a | 58.697 Lei | 59.228 Lei |
Viteza rotație active
1.61
Viteza rotație stocuri
26.42
Durata medie încasare creanțe
98.54 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.61 | 1.04 | 1.49 | 1.55 | 1.27 | 0.78 | 1.02 | 1.5 | 0.96 |
| Viteza rotație stocuri | 26.42 | 35.73 | 20.46 | 24.51 | 10.21 | 42.62 | 22.32 | 34.56 | 28.96 |
| Durata medie încasare creanțe | 98.54 zile | 21.2 zile | 52.49 zile | 138.69 zile | 6.77 zile | 80.72 zile | 46.81 zile | 3.9 zile | 58.46 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 267.583 Lei | 237.121 Lei | 199.720 Lei | 212.455 Lei | n/a | n/a | n/a | 130.009 Lei | 161.819 Lei |
Lichiditate curentă
3.43
Lichiditate imediată
3.16
Pondere active imobilizate
22.29%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.43 | 7.08 | 4.48 | 5.49 | 9.8 | 14.21 | 12.29 | 8.29 | 6.18 |
| Lichiditate imediată | 3.16 | 6.83 | 4.06 | 5.03 | 7.98 | 13.9 | 11.55 | 7.67 | 5.92 |
| Pondere active imobilizate | 22.29% | 16.9% | 23.2% | 23.49% | 33% | 15.22% | 23.51% | 42.17% | 22.4% |
| Pondere active circulante | 77.71% | 83.1% | 76.8% | 76.51% | 67% | 84.78% | 76.49% | 57.83% | 77.6% |
©Firme.ro